SpravodajstvoTechnológie

Čína ide budovať obrovskú zásobáreň elektrickej energie, ktorá bude uchovávať stovky megawattov energie. Bude jednou z najväčších

Čínska vláda začiatkom týždňa schválila plán na vybudovanie masívnej siete slúžiacej na ukladanie energie v provincii Gansa. Informovala o tom Provinčná rozvojová a reformná komisia provincie.

Bude jedna z najväčších

Čína plánuje tento projekt zrealizovať v priebehu budúceho roku, píše renomovaný portál Bloomberg. Ďalej dopĺňa, že sa jedná o krok a investíciu, ktorá podčiarkuje rastúci finančný záväzok Číny k čistej a obnoviteľnej energii. Kapacita tejto novej siete bude 720 MWH energie, ktorú bude schopná uschovať po dobu 4 hodín. Pre porovnanie, Elon Musk v kalifornii chce vybudovať obdobnú elektráreň „Megapack“ s kapacitou 1200 MWH

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výstavba tejto siete by mala stáť 1,2 miliardy yuanov, čo je približne 174 miliónov dolárov. Jedným z ďalších dôvodov prečo sa Čína rozhodla pre vybudovanie tejto elektrárne je vyššia flexibilita. K septembru tohto roka Čína totiž vyprodukovala 706 gigawattov slnečnej a veternej energie, ale bez dobudovanej infraštruktúry veľká časť z nej išla nazmar.

Čína očakáva, že ľudia žijúci v provincii Gansa sa tak budú môcť spoliehať na dostupnú a čistú energiu bez toho, aby sa museli vrátiť k fosílnym palivám keď slnečná energia klesne alebo prestane fúkať.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close