BezpečnosťSpravodajstvo

Chytré televízie podľa viacerých zdrojov schovávajú viacero bezpečnostných nástrah

Chytré televízie sú podľa viacerých organizácií bezpečnostným rizikom. Môžu byť zneužité, ako na naše sledovanie, tak aj odpočúvanie.

Smart televízie sú častokrát vybavené mikrofónmi, či kamerami, ktorými môžete zariadenie ovládať. Jedná sa o  užitočné nástroje, ktoré vás ale môžu v tých najhorších prípadoch sledovať. Federálny úrad pre vyšetrovanie publikoval príspevok, ktorý opisuje spôsoby, ako si hackeri môžu „požičať“ kameru na vašej televízii.

„Riziko SmartTV je v  tom, že by vás mohli odpočúvať a sledovať nie len výrobcovia televízie, ale aj hackeri, pre ktorých je to ako pozvánka do vášho domu,“ vyjadril sa úrad.

Podľa ich slov sa zlý hacker nedostane do vášho zamknutého počítača, avšak nezabezpečená televízia mu môže poskytnúť zadné vrátka a následne sa cez router dostane do počítača. Varovanie amerického Federálneho úradu  nie je prvým, ktoré sa objavilo v spojitosti so Smart televíziami. V roku 2018 vyšetrovanie odhalilo, že milióny takýchto zariadení majú ľahko využiteľné bezpečnostné nedostatky, ktoré následne demonštrovali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V  júni spoločnosť Samsung uverejnila tweet, ktorí pripomína majiteľom televízií kontrolovať svoje zariadenie proti vírusom. Správu vymazali po neprimeranej reakcii médií.

samsung tweet
Zdroj: TheVerge.com

„SmartTV je viditeľný prístupový bod pre hackerov. Neznamená to, že by ste ju nemohli vlastniť a  aj si užívať súkromie,“ dodáva v správe FBI.

Navrhuje, aby ste sa pred kúpou takejto televízie dobre informovali u  svojho predajcu. Ak chápete rizikám  a bezpečnostným slabinám, po kúpe zmeňte základné heslo na zariadení a  zistite, ako vypnúť kameru a  mikrofón.

„Ak by všetko ostatné zlyhalo, stále je tu čierna páska. Tá môže na televízií vyzerať divne, ale je to lepšie ako poskytnúť hackerom okno, priamo do vášho domova,“ uzatvára príspevok FBI.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close