Spravodajstvo

Chystáte sa na pápeža? 4ka posilňuje kapacity svojej siete v lokalitách, do ktorých zavíta Svätý Otec

4ka dáva prísľub, že v lokalitách, kde sa budeme môcť stretnúť s pápežom, posilní kapacity svojej mobilnej siete.

Návšteva pápeža je pre mnohých z nás výnimočnou udalosťou, na ktorú sa nesmierne tešíme. Dôvodom je energie, nádej, ale i pozitívna energia, ktorú so sebou návšteva pápeža prináša. Svätý Otec, pápež František, navštívi naše malebné Slovensko už o pár dní pričom jeho návšteva, bude trva od 12. do 15. septembra 2021.

4ka posilňuje kapacity svojej mobilnej siete v lokalitách, kde bude pápež

Samozrejme, spolu s návštevou pápeža, sa spája aj obrovský tlak na organizátorov tohto podujatia, aby všetko prebehlo hladko. Možno si to neuvedomujeme, ale aby tento zážitok bol čo najintenzívnejší a najkomfortnejší, tak aj mobilní operátori sa pripravujú na túto udalosť. Dôvodom je vyššia koncentrácia ľudí na jednom mieste s čím sa spája vyššia vyťaženosť siete v daných lokalitách. To je aj jeden z dôvodov, prečo 4ka prezrádza, že v lokalitách, ktoré navštívi Svätý Otec, posilňuje svoje kapacity mobilnej siete. Nemalo by tak dochádzať k preťaženiu siete, v dôsledku čoho môže dochádzať k zhoršeniu kvality poskytovaných služieb operátorom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Návšteva pápeža na Slovensku je výnimočná udalosť, a preto sme pristúpili k posilneniu a rekonfigurácii sieťových komponentov všade tam, kde predpokladáme zvýšenú hlasovú a dátovú prevádzku, v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ hovorí Pavel Ďurík, hovorca 4ky a dodáva: „Veríme, že aj vďaka tejto našej snahe sa budú môcť veriaci podeliť s blízkymi o tento jedinečný zážitok.“

4ka hovorí, že posilňuje kapacity siete pre telefonovanie a dátovú prevádzku  v Bratislave, Prešove a Košiciach a tiež v Šaštíne, kde na mieste konania Svätej omše postaví na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni, dočasný prenosný mobilný vysielač.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close