SpravodajstvoXiaomi

Chystáte sa kupovať si nový smartfón? Ohliadnite sa za TOP 5 smartfónmi od Xiaomi, ktoré nám priniesol rok 2021!

Xiaomi nám tento rok prinieslo viac ako dosť skvelých smartfónov, ktoré stále stoja za kúpu. Pozrite sa na 5 TOP smartfónov za rok 2021.

Rok 2021 bol pre spoločnosť akou je čínske Xiaomi veľmi významný. Spoločnosť nám priniesla 5G pripojenie i do lacnejších smartfónov, nasadila AMOLED displeje do strednej triedy a dostala sa na vrchol rebríčku DXOMARK so svojím Mi 11 Ultra, ktorý sa aktuálne stále drží na druhej priečke. Modelov nám tento rok náš čínsky gigant priniesol viac než dosť. A my sa teraz pozrieme na to najlepšie z najlepšieho, čo si stále môžeme kúpiť. Tento prehľad nám priniesla známa komunita Xiaomiui a je teraz na nás, aby sme vám odhalili TOP 5 najlepších modelov, aké nám prišli za posledný rok.

Mi 11 Ultra

Na začiatok začneme tým úplne najlepším z minulého roku. Ide o model Mi 11 Ultra, ktorý sme už spomínali v úvode nášho článku. Tento smartfón je výnimočný nielen pre svoju kameru zloženú z 50mpx hlavného snímača ISOCELL GN2 od Samsungu, 48mpx periskopického telefoto snímača a 48mpx ultraširokého snímača. Jeho prednosťou je i displej na zadnej strane smartfónu, ktorý sa nachádza hneď pri zadnej kamere. Xiaomi tomuto smartfónu priniesla i certifikáciu IP68 proti prachu a vode a nezabudnime ani na prítomnosť vlajkového Snapdragonu 888. Nakoniec spomenieme i výdrž smartfónu a nabíjanie. 5000mAh batériu totiž môžeme nabíjať výkonom 67W káblom i bezdrôtovo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 11 Ultra_uvodny obrazok (1)
Zdroj: YouTube (Canoopsy)

Mi 11 Lite séria

Medzi TOP smartfóny od Xiaomi za posledný rok patrí i model Mi 11 Lite, resp. jeho tri ekvivalenty. Ide o najkompaktnejšie smartfóny od čínskeho giganta za posledné roky, keďže ich hrúbka je len 6,8mm a modely vážia menej ako 160 gramov. V prípade kamery sa pozeráme na 64mpx hlavný snímač kamery, ktorý nájdeme vo všetkých verziách rovnaký. Keď už sa však bavíme o verziách, čínsky gigant nám priniesol 4G model s názvom Mi 11 Lite, ktorý poháňa čipset Snapdragon 732G. Ďalej však spoločnosť predstavila dva 5G smartfóny, ktorými je Mi 11 Lite 5G poháňaný 5nm Snapdragonom 780G a neskôr i Xiaomi 11 Lite 5G NE so Snapdragonom 778G a prísľubom troch veľkých aktualizácií Androidu.

xiaomi 11 lite 5g ne
Zdroj: Youtube @Xiaomi

Poco F3

Treťou voľbou medzi TOP smartfónmi od Xiaomi za rok 2021 je Poco F3. Model vychádza z čínskej verzie Redmi K40 a prináša so sebou čipset Snapdragon 870. Tento smartfón je ideálny model pre tých, ktorí vyžadujú skvelý výkon, 120Hz AMOLED displej, veľkú výdrž batérie, no nemajú veľké požiadavky na kameru. Tá je v tomto prípade skôr priemerná, no za prítomnosti aplikácie GCam zo smartfónu dokážete dostať naozaj skvelé snímky. Poco F3 je navyše smartfón s veľmi nízkou cenou, čo mu nahráva do karát.

Poco F3
Zdroj: YouTube (Redskull)

Redmi Note 10 Pro

Konečne sa dostávame i k obľúbenej sérii smartfónov od Redmi, ktorá patrí medzi to najlepšie v strednej triede od Xiaomi. Redmi Note 10 Pro prináša 120Hz AMOLED displej, 5020mAh batériu s podporou 33W nabíjania i skvelý 108mpx hlavný snímač kamery. O výkon sa navyše postará čipset Snapdragon 732G. Cena smartfónu sa tiež drží na veľmi nízkych priečkach, keďže sa stále rozprávame o smartfóne z radov Redmi. Ak teda budete hľadať výnimočný model s nízkou cenou, Redmi Note 10 Pro bude pre vás výbornou voľbou.

Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Nick Ackerman)

Poco X3 Pro

Posledným smartfónom z nášho TOP výberu od Xiaomi je Poco X3 Pro. Tento model prichádza ako jediný s čipsetom Snapdragon 860, ktorý síce spadá do vlajkovej línie, no je ešte lacnejší ako kompromis v podobe Snapdragoni 870. Ide o jediný model z nášho výberu so 120Hz IPS LCD displejom a podľa toho sa odvíja i jeho cena. Veľkým plusom je však 5160mAh batéria, ktorá vydrží naozaj mnoho. S svojou cenou ide taktiež o model pre každého milovníka špičkových smartfónov.

Poco X3 Pro
Zdroj: Youtube.com
(Tech Spurt)

Vlastníte niektorý z týchto Xiaomi smartfónov? Alebo by ste do výberu zaradili nejaké iné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close