Spravodajstvo

Chrome uľahčí prístup k histórii prehliadania stránok, záložkám a nastaveniam prehliadača

Google pracuje na funkcii, prostredníctvom ktorej v Chrome zjednoduší prístup k histórii prehliadania internetu, záložkám ale i k funkciám.

Internetový prehliadač Chrome je najpopulárnejším internetovým prehliadačom na svete. Na to, aby si spoločnosť udržala priazeň používateľov, musí neustále pracovať na nových funkciách. Zdá sa, že čoskoro by mohla pribudnúť ďalšia, ktorá zjednoduší prehliadanie histórie navštívených stránok, prehliadanie záložiek, ale i prístup k rôznym nastaveniam prehliadača, píše portál androidheadlines.com.

Google zjednoduší prístup k funkciám prehliadača

Dnes, keď si chcete pozrieť históriu navštívených stránok, tak musíte využiť buď klávesovú skratku (CTRL + H), alebo otvoriť príslušnú sekciu prostredníctvom nastavení prehliadača. V prípade záložiek, ak ich máte uložených viac, tak musíte otvoriť dedikovanú sekciu, prostredníctvom ktorej môžete pristupovať k uloženým stránkam. Podobne je to aj v prípade funkcií prehliadača, ku ktorým sa častokrát musíte prácne dohľadávať. Zdá sa však, že Google pracuje na funkcii, prostredníctvom ktorej sa dostaneme k histórii, záložkám, ale aj ku konkrétnym funkciám prehliadača jednoduchšie.

Ako informuje portál, tak pristupovať k histórii prehliadania stránok, záložkám, ale aj ku konkrétnym funkciám, budeme môcť pristupovať i prostredníctvom adresného riadku prehliadača, do ktorého zadávame adresy internetových stránok.

Podľa Chrome Story funkcia by mala fungovať spôsobom, že do adresného riadka, napríklad pri prístupe k funkciám prehliadača, napíšeme „@nastavenia a názov funkcie“. Následne sa nám otvorí funkcia, ktorú hľadáme. Funkcia by mala podobne fungovať aj v prípade prístupu k histórii prehliadania stránok a záložkám.

V závere však treba uviesť, že funkcia zatiaľ nie je dostupnou a to ani v BETA verziách prehliadača a zároveň nie je známa ani informácia, kedy bude dostupnou. Pevne však veríme, že to nebude trvať dlho.

Zobraziť komentáre
Close
Close