NávodySpravodajstvo

Chrome dostáva funkciu editora snímok. Dostupná je zatiaľ cez experimentálne funkcie. Takto funkciu zapnete už dne!

Vývojári prehliadača Chrome pridávajú funkciu editora snímok. Dostupnou je zatiaľ vo verzii Chrome Canary 98. Pozrite sa, ako ju aktivujete.

Funkcia snímok obrazovky patrí medzi užitočné nástroje, ktoré využívame najmä v situáciách, kedy potrebujeme niečo rýchlo zachytiť. Mnohí z nás za týmto účelom využívajú kláves Print Screen, skrátene „Prtscn“. Následne prostredníctvom klávesovej skratky CTRL + V, kopírujeme snímku do skicára, kde s ňou ďalej pracujeme. Hoci spracovanie snímok nie je zložité, tak ak potrebuje pracovať so snímkami obrazovky častejšie, ako párkrát za deň, tak je to vcelku otravný a zdĺhavý proces. Práve na tento problém reagujú vývojári prehliadača Chrome.

Chrome Canary dostáva funkciu editora snímok

Najnovšie, vývojári prehliadača Chrome pridávajú do rozhrania možnosť úpravy snímok obrazovky, zatiaľ však len v rámci experimentálnych funkcií. Aktivovanie tejto funkcie však nie je vôbec zložité a zvládne to skutočne každý. My vám nižšie ukážeme, ako na to.

Za účelom zapnutia funkcie, sme využili verziu prehliadača Chrome Canary 98, ktorá je dostupnou pre širokú verejnosť. Otvorte si teraz experimentálne nastavenia prehliadača prostredníctvom otvorenia stránky „chrome://flags“. Následne vyhľadajte v dostupnej ponuke možnosť funkciu „Desktop Screenshots“ a „Desktop Screenshots Edit Mode,“ pri ktorých zvoľte možnosť „Enabled“, teda Zapnuté. Ako nastavíte tieto funkcie ako aktívne, tak reštartujte prehliadač.

Chrome Canary 98_funkcia snimok obrazovky
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ako sa vám reštartujte prehliadač, tak si otvorte ľubovoľnú stránku a kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a zvoľte možnosť zdieľať.  Následne budete mať k dispozícii možnosť urobenia snímky obrazovky.

Chrome funkcia editovania snimok_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako vytvoríte snímku obrazovky, vám Chrome ponúkne možnosť vyznačenia časti obrazovky, ktorú chcete zosnímať tak, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. Snímok môžete následne stiahnuť, alebo upraviť ešte predtým, ako si ho stiahnete do počítača.

Chrome_funkcia editovania snimky obrazovky
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo sa týka dostupnosti funkcie v komerčne dostupnej verzii aplikácie, tak dnes nevieme povedať, kedy sa tak presne stane. Môžeme však očakávať, že funkcia oficiálne zavíta do prehliadača Chrome v priebehu najbližších týždňov. Oceníte funkciu aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zobraziť komentáre
Close
Close