APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome dostane novú funkciu, ktorú určite oceníte! Súvisí s ovládaním multimediálneho obsahu

Internetový prehliadač Chrome dostane do vienka novú možnosť interakcií, ktorá súvisí s multimediálnym obsahom. Umožní zrýchliť alebo spomaliť prehrávané video.

Mnohí z nás používajú na prehrávanie multimediálneho obsahu aplikácie. Nájde sa však aj veľká skupina používateľov, ktorí uprednostnia webové prehliadače na prehrávanie tohto typu obsahu. Práve pre túto skupinu používateľov, Google prinesie už čoskoro novú funkciu.

Chrome dostane nové možnosti interakcií s multimediálnym obsahom

Portál windowslatest najnovšie upozorňuje na to, že vývojári aktívne pracujú na nových možnostiach ovládania multimediálneho obsahu. Nová funkcia v prehliadači Chrome, prinesie možnosť úpravy rýchlosti prehrávania videí. Inými slovami, používateľov bude môcť, ako zrýchliť prehrávanie, tak ho aj spomaliť. Podľa publikovaných správ náhľadov, používateľov bude mať k dispozícii viacero možností rýchlosti, od 0,25x až po 2x. Portál ďalej dodáva, že nové možnosti ovládanie prehrávaných videí sú okrem iného dostupné aj v režime Obraz-v-obraze. Samotné rozhranie ovládania, ako môžete vidieť nižšie, zostalo bez zmien.

Chrome_funkcia zrychlenia videa_1
Via windowslatest

Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti centrum ovládania multimediálneho obsahu, ktoré pribudlo do prehliadača Chrome ešte v priebehu minulého roka. Ako môžete vidieť nižšie, tak ide o možnosť pozastavenie, spustenia, či preskočenia obsahu na ďalší. Rovnako v nedávnej minulosti pribudla aj možnosť generovania tituliek k videu. Tu však treba povedať, že je zatiaľ dostupná len pre anglicky hovorené videá, z ktorých generuje anglické titulky. Ale aj napriek tomu, ide o vcelku užitočnú funkciu, ktorá umožňuje sledovať obsah bez toho, aby ste „vyrušovali“ svoje okolie, napríklad v práci, či počas cesty verejnou dopravou a podobne.

Chrome Multimedialne centrum
Zdroj: vosveteit

Samotné centrum ovládania by sa vám malo automaticky spustiť potom, ako začnete prehrávať videá, napríklad na serveroch YouTube. Vo vrchnej časti prehliadača, vám pribudne ikona so zvukom.

V závere musíme dodať, že aktuálne nie je presne známe, kedy nová súvisiaca s novými možnosťami interakcií s videami, bude dostupnou pre širokú verejnosť. Predpokladáme, že sa tak stane v priebehu najbližších týždňov. Okrem iného, ťažiť z nej budú aj používatelia ostatných prehliadačov, ktoré sú postavené na jadre Chromium. V prípade, ak by ste chceli nové možnosti ovládania multimediálneho obsahu vyskúšať už dnes, tak je to možné prostredníctvom verzie Chrome Canary potom, ako zadáte do príkazového riadku „–enable-features=GlobalMediaControlsModernUI“ .

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close