APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome 92 (BETA) odhaľuje funkciu, ktorá umožňuje vyhľadávať informácie na internete pomocou kamery smartfónu!

BETA verzia prehliadača Chrome 92 odhaľuje, že Google do prehliadača integroval službu Google Lens.

Google na internetovom prehliadači Chrome v posledných mesiacoch pracuje na plné obrátky. Dôvodom je, že verzia prehliadača 91 priniesla viacero noviniek. Jednou z tých najvýznamnejších je rýchlejšie načítanie obsahu. Google hovorí, že vďaka technológii Sparkplug, čo je kompilátor JavaScriptu, sa podarilo zrýchliť načítanie stránok v priemere o 23%. Nejde však o jedinú novinku. Pribudla napríklad aj možnosť vytvorenia snímky práve otvorenej stránky ako aj ďalšie drobnosti.

Chrome 92 v BETA odhaľuje ďalšiu funkciu!

Najnovšie AndroidPolice poukazuje na BETA verziu prehliadača Chrome 92, ktorú Google začal v týchto dňoch aktivne distribuovať pre testerov. Podľa publikovaných správ, nová verzia prehliadača, ktorá by mala byť neskôr dostupnou pre všetkých, dostane do vienka ďalšiu zaujímavú funkciu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doposiaľ sme na internete prostredníctvom prehliadača Chrome mohli vyhľadávať veci prostredníctvom zadania textu, prípadne pomocou hlasových povelov, ktoré priznajme si, nie vždy fungujú tak dobre, ako by sme očakávali. Tieto dve možnosti vyhľadávania na internete by mohli byť v dohľadnej dobe doplnené o ďalšiu možnosť. Konkrétne hovoríme možnosti vyhľadávania informácií prostredníctvom kamery smartfónu.

Ako môžete vidieť nižšie, tak v adresnom riadku, potom ako na neho kliknete, tak pribudla ikona kamery. Prostredníctvom tejto ikony Google integroval do prehliadača Chrome službu Google Lens, ktorá umožňuje vyhľadávať vo vyhľadávači Google informácie pomocou kamery. Napríklad, keď zosnímate nejaký objekt, tak ho môžete následne dať vyhľadať v Google. Ide o šikovnú nástroj, ak chcete napríklad zistiť informáciu o cene produktu, prípadne, ak chcete zistiť viac informácií o pamiatkach, rastlinách a podobne. Samozrejme, nejde o jediné možnosti využitia tohto nástroja. Funkcia umožňuje okrem iného aj rýchly preklad textu, kopírovanie textu a ďalšie možnosti interakcií so zosnímaným obsahom.

V závere musíme dodať, že nie je aktuálne presne známe, či sa táto funkcia dostane do finálnej zostavy prehliadača vo verzii 92. Všetko však naznačuje, že by sa tak mohlo stať.

Uvítali by ste túto funkciu v prehliadači Chrome, ak by sa ocitla aj v komerčne dostupnej verzii? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close