ANDROIDBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Chcete predať alebo zahodiť Váš starý Android smartfón? Nerobte to, takto ho môžete premeniť na bezpečnostnú kameru

Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón! Pozrite sa, ako ho môžete prostredníctvom pár krokov jednoducho premeniť na bezpečnostnú kameru.

Rozhodli ste sa kúpiť si nový mobil a  teraz si lámete hlavu čo spraviť so starým? Ak ho nemáte komu posunúť ďalej, napríklad mladšiemu súrodencovi, starým rodičom a podobne, tak väčšina z nás ho predá. Vo väčšine prípadoch však dostanete za používaný smartfón len zlomok jeho ceny, čo je škoda. A preto Vám prinášame ďalší článok zo série „Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón!“. Nižšie sme si pre Vás pripravili tip na jeho využitie.

Premeňte Váš starý Android smartfón na bezpečnostnú kameru

Naposledy sme Vám priniesli článok, v  ktorom sme Vám ukázali ako je možné premeniť Váš smartfón na kameru do auta. Dnes sme si zas pripravili tip na to, ako môžete z  Vášho starého smartfónu spraviť bezpečnostnú kameru s pokročilými funkciami.

Ako prvé budete potrebovať smartfón s  Androidom 4.4.4 alebo vyšším. Následne si stiahnite do smartfónu aplikáciu „Alfred Home Security Camera“. Aplikáciu potrebujete stiahnuť aj do ďalšieho zariadenia, z  ktorého budete sledovať obraz.

Alfred Überwachungskamera
Alfred Überwachungskamera

Do oboch aplikácií je potrebné prihlásiť sa s rovnakým Gmail účtom (pozn. redakcie: buď použite Váš  existujúci účet alebo si vytvorte nový).  Prípadne, sa môžete na kameru pripojiť prostredníctvom webového rozhrania alfred.camera (pozn. redakcie: v čase písania článku nám webové rozhranie nefungovalo. Je možné, že práve prebiehala aktualizácia serverov zo strany poskytovateľa).

ako premenit smartfon v bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako ste sa prihlásili do oboch aplikácií pod rovnakým účtom, tak na jednom smartfóne zapnite natáčanie videa, a na druhom uvidíte možnosť pripojenia sa k  videu.

ako spravit z android smartfonu bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň Vám odporúčame na smartfóne, s  ktorým natáčate video nastaviť funkciu „Motion Detection…“ a „Power Saving Mode“. Prvá funkcia robí to, že smartfón natáča video len za podmienky, že zaeviduje pohyb. Druhá funkcia zas zapne mód, v ktorom stlmí podsvietenie displeja na minimum a nebude neustále premietať zachytený obraz na displej smartfónu. Vďaka tomu výrazne predĺžite životnosť batérie na jedno nabitie (pozn. redakcie: ak telefón zablokujete, tak sa vypne aj nahrávanie).

ako premenit android smartfon na bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

V  prípade keď kamera zachytí pohyb, tak na druhom smartfóne Vám vyskočí notifikácia spolu aj s videom, ktoré prvý smartfón zachytil.

ako sledovat video z bezpecnostnej kamery zo smartfinu
Zdroj: Vosveteit.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close