APLIKÁCIE A HRYNávody

Chcete poznať ľudský vek svojho psíka? Využite túto šikovnú aplikáciu!

Zaujíma vás, koľko rokov by mal váš psík v ľudskom živote? Poslúžiť vám vie táto šikovná a jednoduchá aplikácia.

Ak ste klikli na tento článok, tak vás určite zaujíma spôsob, akým sa dá zistiť ľudský vek vášho psíka. Najdôležitejšou správou je to, že kvôli tomu nemusíte chodiť k veterinárovi. Zistiť to viete pohodlne doma pomocou mobilnej aplikácie, ktorá je jednoduchá na použitie a je dostupná v Google Play zadarmo.

Vypočítajte ľudský vek vášho psa behom pár sekúnd

Samotná aplikácia sa vo voľnom preklade zo španielčiny (developer je španiel) nazýva Vek psa. Na vyrátanie ľudského ekvivalentu dĺžky života potrebujete vedieť iba názov plemena vášho psa a jeho doterajšiu dĺžku života v rokoch a mesiacoch. Ak máte problém s názvom plemena, tak aplikácia vám pri výbere ponúka aj ich grafické zobrazenie, čo vám môže pri výbere pomôcť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
psí život 1
Zdroj: vosveteit.sk, Galéria psích plemien v aplikácii

Následne po vyplnení názvu plemena a dĺžky doterajšieho života iba kliknete na tlačidlo Calculate, teda vypočítať. O ostatné sa postará už aplikácia.

psí život 2
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikácia vám následne zobrazí graf, na ktorom môžete vidieť očakávanú dĺžku života. Na vodorovnej osi sú zaznačené psie životy, na tej zvislej tie naše. Aplikácia taktiež nad graf prikladá aj aktuálny ľudský vekový ekvivalent. V našom príklade mal náš aljašský malamut 2 roky a 5 mesiacov v psích rokoch (zobrazené nad fotkou plemena) a ľudský ekvivalent sa rovnal 45 rokom a 1 mesiacu.

psí život 3
Zdroj: vosveteit.sk, Prepočet psích rokov na ľudské

Aplikácia vie byť užitočná, no je robená z časti po španielsky. Našťastie grafické zobrazenie a nie príliš veľká zložitosť údajov po španielsky (roky a mesiace) z nej robia skvelú aplikáciu aj pre náš trh. V obchode sú dostupné aj iné obdobné aplikácie, ale máloktorá vypočítava vek na základe plemena psa. Link na stiahnutie aplikácie prikladáme nižšie.

Malý tip: Aplikácia obsahuje veľké množstvo dlhých video reklám, ktoré sa nedajú preskočiť a vedia byť otravné. Samotná aplikácia ale na svoje fungovanie nepotrebuje internet, preto pred jej zapnutím vypnite Wi-Fi, prípadne dátové pripojenie. Týmto spôsobom sa vám nebudú reklamy zobrazovať vôbec.

Pevne veríme, že vám aplikácia bude užitočná minimálne zo zvedavosti. S výsledkami svojich miláčikov sa rozhodne podeľte dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close