ChatGPT zavádza funkciu, ktorá tu mala byť už dávno: Nastavte si, aby sa vaša história už neukladala!

Zdieľanie údajov v ChatGPT si môžeme po novom vypnúť. Má to však háčik, budeme sa musieť rozlúčiť s históriou konverzácií v rámci služby.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Populárny chatbot ChatGPT od spoločnosti OpenAI je tu s nami už nejaký ten mesiac, no napriek tomu má nejaké nevýhody a nedostatky. Hlavným nedostatkom pritom doteraz bolo, že sme nevedeli, ako sa zaobchádza s našimi dátami a či sú určené pre trénovanie umelej inteligencie do budúcna. Tento problém rovnako spôsobil, že niektoré krajiny Európskej únie začali zvažovať zákaz využívania tohto chatbota, teda pre netransparentnosť služby. Po novom však máme už všetci jasno. Pri využívaní chatbota si budeme môcť určiť, či sa budú naše dáta spracovávať pre ďalší vývoj chatbota alebo sa po určitej dobe zmažú. A ako to môžete spraviť si teraz povieme v našom článku.

Zakážte ChatGPT aby využíval vaše údaje vyhľadávania

Počas využívania ChatGPT sme mali doteraz obavy, že naša história vyhľadávania sa bude spracovávať do databázy AI. Práve preto sme si mali dávať pozor, čo sa chatbota pýtame a aké otázky mu pokladáme. Zdieľanie až príliš osobných informácií o nás mohlo prezradiť veľa a rovnako sa tieto informácie mohli dostať aj k iným ľuďom. Model sa totiž trénoval aj na našich údajoch, čo sa dozvedáme z prítomnosti novej funkcie v chatbotovi od spoločnosti OpenAI.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
OpenAI ChatGPT
Zdroj: Daniel Chetroni / Shutterstock.com

Po novom však máme možnosť toto zdieľanie údajov zakázať. Aj tak by sme si však mali dávať pozor, čo chatbotovi do konverzácie zadávame. Zdieľanie príliš osobných informácií sa aj naďalej neodporúča. Nastaviť si však môžete funkciu, ktorá vaše chaty bude automaticky odstraňovať a v databáze spoločnosti OpenAI sa budú nachádzať len počas najbližších tridsiatich dní. Po 30 dňoch sa automaticky odstránia a pre vývoj ChatGPT už nebudú mať dosah.

Nevýhodou je, že sa vám konverzácie automaticky vymažú

Ak by ste sa rozhodli, že by ste svoje dáta už nechceli zdieľať pre zdokonaľovanie ChatGPT, tak by ste už nemali prístup k histórii vašich konverzácií. Je teda len na vás, ako sa nakoniec rozhodnete. Vybrať si môžete z možnosti zdieľania údajov, no v kombinácii s uloženými konverzáciami vo vašom účte. Alebo si zvolíte skôr súkromnejšiu cestu, no bez uloženia histórie. Toto nastavenie si môžete zmeniť v nastaveniach vášho účtu v ChatGPT. Tie sa nachádzajú v ľavom dolnom rohu rozhrania služby.

ChatGPT nastavenie spracovania údajov
Zdroj: Vosveteit.sk

V nastaveniach si potom v možnosti Data Controls vypnete možnosť Chat History & Training. Vďaka tomu môžete nakoniec svoje údaje udržať v súkromí. No pamätajte si, že aj napriek vášmu vypnutiu tejto funkcie sa vaše údaje budú s OpenAI zdieľať najbližších 30 dní.

Budete aj naďalej zdieľať vaše údaje s ChatGPT? Alebo sa rozhodnete túto funkciu deaktivovať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre