ChatGPT priamo vo vyhľadávači? Vďaka tomuto rozšíreniu ho využijete už v Chrome alebo Firefoxe!

ChatGPT si viete pridať priamo do vášho prehliadača Chrome aj Firefox. Pozrite sa, aké rozšírenie vám s tým pomôže.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Populárneho chatbota ChatGPT dnes využívajú tisíce ľudí po celom svete. Používatelia vyhľadávača Bing či prehliadača Edge ho pritom môžu využiť už priamo pri vyhľadávaní, pričom Microsoft preň priniesol model GPT-4 ako aktuálne najvyspelejší model pre komunikáciu. Google tak odišiel pomerne naprázdno, keď svojho vlastného chatbota s názvom Bard nedokázal priniesť za hranice USA. Okrem toho tento chatbot stále nie je pripravený pre používanie tak, ako konkurenčný nástroj od spoločnosti OpenAI. Vďaka rozšíreniu pre prehliadač Chrome a Firefox však vieme využiť ChatGPT priamo vo vyhľadávači a ušetriť si tak množstvo času.

Vďaka tomuto rozšíreniu si pridajte ChatGPT priamo do vyhľadávača

Tak, ako je pre nás výhodné využívať chatbota priamo na stránke OpenAI, tak ho môžeme využiť priamo vo vyhľadávači. Nemusíme však k tomu využívať prehliadač Edge a opúšťať svoj účet Google. Postačí nám k tomu využitie rozšírenia, ktoré sa nazýva ChatGPT for Google a nájdeme ho v oficiálnom obchode s rozšíreniami pre prehliadač. K dispozícii je ako pre prehliadač Chrome od Googlu, tak aj pre Firefox od Mozilly. Inštalácia tohto rozšírenia je jednoduchá a rýchla, zvládnete ju už v priebehu niekoľkých minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre využitie rozšírenia musíte mať samozrejme založený účet v ChatGPT a rovnako sa vám v rozšírení povolia len funkcie, ktoré máte predplatené. Ak využívate teda verziu chatbota zadarmo, tak môžete využiť len model GPT-3.5. Ak si však predplácate prémiovú verziu chatbota, tak si v nastaveniach môžete aktivovať aj model GPT-4, ktorý vám bude výsledky na vaše otázky ukazovať popri tom, ako sa vám ukážu aj klasické výsledky z vyhľadávača.

K dispozícii je aj vo viacerých jazykoch

Tak ako ste si v ChatGPT zvykli, otázky sa chatbota môžete pýtať vo viacerých jazykoch. Toto rozšírenie vám zároveň pridá výsledky len doplnkovo a nebude vám žiadnym spôsobom zasahovať do vyhľadávania. Výsledky ale budete mať na jednom mieste a nebudete musieť otvárať stránku chatbota k tomu, aby ste sa k niečomu dopracovali. Rozšírenie je navyše zadarmo a pracuje s viacerými vyhľadávačmi, nielen vyhľadávačom Google. V prípade, že využívate vyhľadávač Google, Bing, DuckDuckGo alebo ďalšie vyhľadávače, tak toto rozšírenie môžete využiť.

ChatGPT rozšírenie Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade tohto rozšírenia ide o skvelého pomocníka, ktorý nám môže pomôcť vyhľadávať informácie pohodlnejšie a rýchlejšie. Klasickej stránke od OpenAI sa však nevyhneme, ak budeme chcieť chatbota využiť napríklad na preklad textov alebo dlhšiu konverzáciu. Ak si ale chceme len zjednodušiť vyhľadávanie na internete, s rozšírením si dokážeme výrazne pomôcť. Upozorňujeme však, že výsledky od ChatGPT si overujte na internete a nespoliehajte sa len na výsledky od chatbota.

Poznáte toto rozšírenie aj vy? A využijete ho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre