ChatGPT bude o niečo presnejší: Po novom má prístup k internetu, novinku evidujú prví používatelia!

Populárny chatbot ChatGPT prináša možnosť prehliadania internetu vďaka spoločnosti Microsoft. Používatelia majú prístup k vyhľadávaču.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Chatbot ChatGPT je skvelým nástrojom k vyhľadávaniu informácií, ktoré si ale musíme overovať na internete. Dôvodom je práve to, že aj chatbot od spoločnosti OpenAI nemusí mať úplne presné informácie, nakoľko je jeho databáza limitovaná. Chatbot tak nemá prístup k informáciám, ktoré sa spájajú s neskorším dátumom ako je rok 2021. Jeho znalosti teda končia v tomto roku a ak by ste sa ho chceli spýtať na novšie udalosti či jednoducho od neho získať informácie, ktoré si vyžadujú znalosti noviniek, tak by ste sa k relevantnej odpovedi nedostali. A práve preto dnes s radosťou vieme oznámiť, že práve chatbot od spoločnosti OpenAI bude mať prístup k internetu. Dopomôže mu k tomu spoločnosť Microsoft, s ktorou má dohodu, informuje portál theverge.com.

Microsoft sa spojí s OpenAI pre vylepšenie ChatGPT

O spolupráci Microsoftu a spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za chatbotom ChatGPT ste už pravdepodobne počuli. Výsledkom je napríklad vylepšenie nástrojov od Microsoftu, medzi ktoré zaradíme napríklad vyhľadávač Bing, prehliadač Edge, klávesnicu SwiftKey či komunikačnú platformu Skype. Všetky tieto služby už dnes môžu profitovať z nástrojov AI, ktoré im poskytla práve spoločnosť OpenAI. Teraz sa ale otáča karta a z Microsoftu bude profitovať práve OpenAI a jej populárny chatbot.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
OpenAI ChatGPT
Zdroj: Daniel Chetroni / Shutterstock.com

V rámci ChatGPT už teraz môžu prví používatelia evidovať možnosť prehliadania internetu a webových stránok. Výsledkom je práve to, že chatbot bude mať prístup k internetu, teda aj novším informáciám a v určitom smere bude vedieť nahradiť aj plnohodnotný vyhľadávač. Ak sa teda chatbot do tejto pozície nedostal ešte teraz, v blízkej budúcnosti by sa tak mohlo stať. Pokiaľ patríte medzi aktívnych používateľov chatbota od OpenAI, tak ste mohli na novú funkciu prehliadania internetu v beta verzii naraziť aj vy.

Zatiaľ len pre prémiových používateľov

Ako sme už spomenuli, nová funkcia sa pomaly dostáva medzi používateľov, ktorí sa budú môcť dostať k ešte presnejším výsledkom. V súčasnosti môžu túto funkciu vyhľadávača Bing využiť len používatelia modelu GPT-4. Ten je aktuálne prístupný len pre používateľov, ktorí si platia prémiové predplatné. Novú funkciu sme zaregistrovali aj my v redakcii pričom ako sme uviedli, zatiaľ ide len o beta verziu funkcie. Vyhľadávanie teda môže trvať dlhšie, ako by ste si to predstavovali, pričom sám model GPT-4 je o niečo pomalší ako GPT-3.5. Musíme ale poznamenať, že vďaka Bingu má ChatGPT možnosť pracovať aj s aktuálnymi informáciami, pričom bez možnosti prehliadania by sme nemohli pracovať s výsledkami novšími ako z roku 2021.

ChatGPT Bing prehliadanie
Zdroj: Vosveteit.sk

V blízkej budúcnosti ale môžeme rátať s tým, že ChatGPT prinesie funkciu aj pre používateľov, ktorí si nepredplácajú prémiové funkcie. Bing by sa tak mal stať súčasťou aj modelu GPT-3.5. Na túto možnosť si však v každom prípade pravdepodobne ešte počkáme.

Patríte medzi používateľov ChatGPT aj vy? A predplácate si aj prémiovú verziu chatbota? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre