ANDROIDNávodySpravodajstvo

Četujte jednoduchšie s týmito „skrytými“ funkciami Google Správ: Aktivujete si ich za chvíľu!

Aplikácia Správy od Googlu ponúka niekoľko možností ako si sprehľadniť a urýchliť četovanie.

Četovaním strávime na smartfóne pomerne veľa času. Ak si naraz píšeme s viacerými ľuďmi, či už pracovne alebo súkromne, niekedy môže byť náročné udržať si v konverzáciách prehľad, obzvlášť ak všetky na vás vyskakujú naraz a o vašu pozornosť sa bije množstvo četových hlavičiek.

Našťastie existuje riešenie. Aplikácia Správy od Googlu za posledné roky dostala množstvo užitočných aktualizácií, vďaka ktorým si viete ľahko zorganizovať konverzácie v telefóne. Táto aplikácia prichádza s niekoľkými skrytými funkciami, ktoré si nižšie ukážeme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vlastné upozornenia

Ak máte Android 11, dokážete si pre dôležité kontakty nastaviť vlastnú notifikáciu, ktorá sa vám potom zobrazí na hornej lište. Keď vám kontakt pošle novú správu, stačí len podržať prst na notifikácii. Otvorí sa vám okno, v ktorom označíte kontakt ako prioritu a uložíte.

Hotovo. Odteraz sa vám zobrazí vlastná notifikácia s obrázkom kontaktu zakaždým, keď vám pošle správu. Váš spoločný čet sa v aplikácii zobrazí v osobitnej kategórii.

Jednoduchšie čítanie

Ak máte problém s čítaním konverzácií, skúste univerzálne gesto priblíženia. Aplikácia Google správy ho podporuje a vďaka nemu si môžete ťažko čitateľné konverzácie pozrieť oveľa pohodlnejšie.

Pozerajte videá priamo v čete

Poznáme to z Messengeru, WhatsAppu, či Instagramu. Ak vám niekto pošle odkaz, napríklad na video, spravidla vám aplikácia otvorí nové okno. Google správy však majú šikovnú funkciu, ktorá vám umožní pozrieť si celé YouTube video priamo v chate.

Stačí ak na hlavnej obrazovke stlačíte tlačidlo troch bodiek a prejdete do nastavení. Tam uvidíte možnosť automatické ukážky.

Otvorte ju a nastavte si, aby vám Správy ukazovali všetky ukážky.

Niekoľko trikov, ako si uľahčiť četovanie v Google Správy
Zdroj: Vosveteit.sk

Odteraz sa vám budú automaticky zobrazovať videá priamo v čete. Ak chcete zapnúť zvuk, jednoducho klepnite na video a hotovo.

Nastavte si čas odoslania správy

Ak máte čas na napísanie správy, no najlepšie by bolo, ak by sa odoslala neskôr, môžete si to v aplikácii Správy nastaviť. Funkcia odkladu odoslania sa hodí obzvlášť v prípade, ak chcete klientov upozorniť na blížiaci sa termín, no viete, že by ste na to o pár hodín zabudli.

Postup je jednoduchý. Napíšte správu, no namiesto stlačenia tlačidla odoslať ho na chvíľu podržte. To vám otvorí menu, v ktorom si viete nastaviť presný čas odoslania správy.

Niekoľko trikov, ako si uľahčiť četovanie v Google Správy
Zdroj: Vosveteit.sk

Prioritné kontakty

Ak chcete mať vždy prístup k dôležitým konverzáciám, aplikácia Správy umožňuje pripnutie až piatich konverzácií na vrch zoznamu. Tieto kontakty sa vám následne vždy zobrazia vo vrchnej časti obrazovky a vy nezmeškáte dôležité správy.

Stačí ak podržíte prst na danom kontakte a na hornej lište kliknete na ikonu špendlíka.

Niekoľko trikov, ako si uľahčiť četovanie v Google Správy
Zdroj: Vosveteit.sk

Ukladanie dôležitých správ

Ak viete, že na určitú správu budete neskôr odpovedať, uložte si ju, vyhnete sa tým dlhému prehľadávaniu četu. Stačí ak podržíte prst na správe, ktorú chcete uložiť a na vrchnej lište vyberte ikonu hviezdičky.

Niekoľko trikov, ako si uľahčiť četovanie v Google Správy
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite na tlačidlo troch bodiek a vyberte si možnosť s hviezdičkou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close