Cestujete na dovolenku? Tieto aplikácie by mali byť vašou povinnou výbavou!

Pozrite si výber aplikácií pre váš Android, ktoré sa oplatí mať pri ceste na dovolenku. Od navigácie, cez prekladač, až po odporúčania na výlety.

Android_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Leto máme v plnom prúde pričom mnohí z nás sú aktuálne na ceste na dovolenku, prípadne dovolenku ešte len plánujú. A to aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám chceli dať do pozornosti hŕstku aplikácií, ktoré by nemali chýbať žiadnemu dovolenkárovi v smartfóne.

Tieto aplikácie si nainštalujete do smartfónu ešte pred cestou na dovolenku

Geen Pass

Začnime asi tou najzákladnejšou aplikáciou, ktorou je Green Pass. Ide o aplikáciu, ktorá umožňuje uložiť v digitálnej podobe očkovací preukaz, ktorým sa je následne možné preukázať, že sme boli očkovanými proti ochoreniu COVID-19. Aplikácia je veľmi jednoduchou na použitie pričom nedávno sme vám priniesli návod, ako si môžete do nej uložiť váš COVID Pas. Aplikáciu určite neprehliadajte. Dôvodom je, že vás odbremení od nosenia papierových dokladov, prostredníctvom ktorých sa je nevyhnutné v mnohých prípadoch preukazovať. Rovnako vám urýchli aj proces overenia, či ste boli očkovanými. Vďaka tomu môžete ušetriť kopu času a to nielen na hraničných prechodoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
GreenPass
GreenPass
Developer: Slovensko IT, a.s.
Price: Free

Navigácia v smartfóne

Samozrejme, pri cestovaní do nového prostredia, nevyhnutnosťou je aj navigácia. Aktuálne jednou z tých najlepších navigácií je Waze, ale aj napriek tomu, vám chceme dať do pozornosti Google Mapy. Dôvodom je, že Google Mapy umožňujú pomocou nastavení aplikácie, stiahnuť si mapy do smartfónu. Inými slovami, v prípade výpadku siete, či internetu v zahraničí, sa môžete spoľahnúť, že dorazíte do cieľovej adresy, ak si pred cestou stiahnete mapy. Urobiť tak môžete pomocou cesty kliknutia na váš profil po zapnutí aplikácie, následne zvoľte možnosť Offline mapy a stiahnite si časť máp, ktoré budete potrebovať. Nehovor viac o tom, že mnohé funkcie z aplikácie Waze, nájdete aj v Google Mapách.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Android Auto

Samozrejme, keď už hovoríme o navigácii, tak nemôžeme nespomenúť  Android Auto. Ide o aplikáciu, ktorá je schopnou z obrazovky vášho smartfónu vytvoriť multimediálne centrum vozidla, ktorého ovládanie je prispôsobené šoférovaniu. Budete môcť napríklad pracovať s prehrávanou hudbou, navigáciou, reagovať na hovory, či správy a podobne. V prípade, ak by ste potrebovali pomôcť s inštaláciou aplikácie, tak vám dávame do pozornosti návod, ako na to.

Android Auto navod ako nainstalovat aplikaciu_3
Zdroj: VoSveteit.sk
Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Lens

Ďalšia aplikácia, ktorá by vám nemala chýbať v smartfóne, je Google Lens. V tomto prípade budete potrebovať aj internet, aby ste ju mohli plnohodnotne využívať. A prečo vám dávame do pozornosti túto aplikáciu? Okrem toho, že je schopnou prekladať text prostredníctvom jeho nasnímania cez kameru smartfónu, tak dokáže rovnako vyhľadávať informácie, napríklad o pamiatkach, ktoré sa rozhodnete navštíviť. Všetko čo budete k tomu potrebovať, je nasnímať pamiatku prostredníctvom kamery vášho smartfónu.

Google Lens
Zdroj: Google, úprava: Vosveteit.sk
Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Translate

Pri preklade textu ešte zostaneme. Nie vždy sa totiž dá preložiť text prostredníctvom kamery smartfónu. Ide najmä o situácie, kedy interagujeme priamo s ľuďmi. Za týmto účelom môžete využiť aplikáciu Google Translate, ktorá umožňuje prekladať aj hovorené slovo. Mimochodom, aplikácia ponúka aj offline režim. V tomto prípade si je však potrebné stiahnuť jazykové balíčky do zariadenia.

Google Translate
Google Translate
Developer: Google LLC
Price: Free

Booking

Ďalšia aplikácia, ktorá by vám nemala chýbať, je Booking. Aplikácia slúži na rezerváciu ubytovania. Určite ju odporúčame najmä tím, ktorí nehodlajú počas dovolenky stráviť svoj čas na jednom mieste.

Tripadvisor

Tripadvisor je ďalšou aplikáciou, ktorá vám môže dopomôcť k objavovaniu nových miest v dovolenkovej destinácii. Prostredníctvom aplikácie si môžete pozrieť nielen tipy na výlet, ale aj recenzie iných používateľov.

Tripadvisor: planen und buchen
Tripadvisor: planen und buchen

Zomato

Ďalšia aplikácia, ktorá je populárnou a to aj v našich končinách, je Zomato. Prostredníctvom aplikácie si môžete vyhľadať reštaurácie vo vašom okolí. Rovnako sa môžete pozrieť nielen na ich ponuku, ale aj na hodnotenia používateľov. Vďaka tomu sa budete vedieť vyhnúť reštauráciám, ktoré sa oplatí obísť oblukom.

Zomato: Food Delivery & Dining
Zomato: Food Delivery & Dining
Developer: Zomato
Price: Free

Google Asistent

Ďalšia skvelá aplikácia, ktorú odporúčame aktívne využívať, je Google Asistent. V tomto prípade nepotrebujete do svojho smartfónu nič sťahovať, ale potrebujete ho aktivovať. Aplikácia vám poslúži vo viacerých situáciách. Napríklad, keď zaparkujete auto v neznámom priestore a budete si chcieť uložiť pozíciu, kde ste zaparkovali auto. Pomocou hlasových povelov si budete môcť nielen uložiť miesto, kde ste zaparkovali, ale asistent vás môže k tomuto miestu aj neskôr navigovať. Pozrite si podrobný návod, ako táto funkcia funguje. Rovnako prostredníctvom aplikácie viete vyhľadávať rôzne služby vo vašom okolí.

Google Asistent_kde som zaparkoval auto
Zdroj: Vosveteit.sk

Ktoré aplikácie vám chýbajú vo výbere vyššie? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. Budeme radi za každý jeden tip.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre