Xiaomi

CEO Xiaomi: Predstavenie smartfónu so 100-magapixelovou kamerou nie je víziou ďalekej budúcnosti

Xiaomi pracuje na smartfóne so 100-megapixelovým fotoaparátom. Jeho predstavenie pritom nie je víziou ďalekej budúcnosti.

Počas konferencie Xiaomi Future Image Technology Communication v  Pekingu jeden zo zakladateľov spoločnosti Xiaomi, Lin Bin, povedal viacero podrobností ohľadne chystaného smartfónu so 64-megapixelovou kamerou, ktorý bude vybavený snímačom od Samsungu. Čo však upútalo väčšiu pozornosť divákov, bola debata ohľadne smartfónu so 100-megapixelovou kamerou. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Xiaomi 108-megapixelova kamera v smartfone
Zdroj: via Gizmochina.com

Lin Bin konkrétne hovoril o  kamere s rozlíšením 108-megapixelov (12032 x 9024 bodov). Tiež spomenul, že Xiaomi už pracuje na smartfóne s kamerou s takýmto rozlíšením. Neuviedol však čas, kedy by mohol byť oficiálne predstavený. Na druhej strane naznačil, že to nie je ďaleko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

…100-megapixelová kamera nie je tak vzdialenou…

100-megapixelová kamera? Už aj 64-megapixlov je veľa

Michaela Kaschkeho (CEO spoločnosti Zeiss) hovorí, že pokiaľ budú fotografické senzory pre smartfóny také malé, nebude môcť mobilná fotografia nikdy obísť niektoré z limitov. Ďalej dopĺňa,  že zvyšovanie počtu megapixelov nie je správne. Viac megapixelov nie je v tomto prípade riešenie, ale skôr ďalšia prekážka. V skutočnosti, čím vyššie je rozlíšenie snímača, tým menšie sú jednotlivé pixely. Preto je ťažšie ich primerane osvetľovať. Podľa Kaschke je 40MP viac ako potrebné pre smartfónové fotoaparáty, nieto 64MP  či 100 MP.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close