CEO Xiaomi potvrdzuje nielen „skorý“ príchod Xiaomi 12, ale i procesor Snapdragon 8 Gen 1. Čo všetko ešte prezradil?

Riaditeľ spoločnosti Xiaomi potvrdzuje, že Xiaomi 12 príde už čoskoro. Rovnako prezradil, že poháňaný bude čipom Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 11
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Qualcomm dnes odhalila nový mobilný procesor, ktorým bol Snapdragon 8 Gen 1. Ide o prvý čip vyrobený spoločnosťou Qualcomm, ktorý sa chváli 4 nm procesom. Procesor ako taký priniesol nielen vyšší výkon, ale i lepšiu energetickú účinnosť. Samozrejme, to nie sú jediné vylepšenia. Otázkou je, kedy uvidíme prvý smartfón s týmto procesorom na trhu? Odpoveď vás poteší, bude to už čoskoro!

Xiaomi 12 príde čo nevidieť. Poháňaný bude novým čipom od Qualcommu

Počas predstavenia tohto procesor na konferencii Tech Summit 2021, riaditeľ Xiaomi potvrdil, to čo mnohí tušili. Ide konkrétne o to, že nový Xiaomi 12 bude poháňaný už vyššie spomínaným procesorom. Rovnako dodal, že príde „už čoskoro“. Na tému upozornil portál techradar.com. Druhým dychom treba však dodať, že Lei Jun, riaditeľ spoločnosti Xiaomi bol na ďalšie informácie už skúpym a neprezradil dátum, kedy sa tak stane. Aktuálne sa špekuluje, že smartfón by mohol byť predstavený 12., alebo 16. decembra. Teda približne za 2 týždne. Samozrejme, ak by bolo zariadenie predstavené, tak by išlo len o predstavenie telefónu pre čínsky trh.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vzhľadom na skúsenosti z minulosti, predpokladáme, že Xiaomi s oneskorením niekoľko týždňov predstaví smartfón i pre globálnych používateľov. Očakávame, že sa tak stane v priebehu januára, najneskôr februára nasledujúceho roka. Rovnako treba uviesť, že podľa všetkého smartfón bude predstavený spolu s nadstavbou MIUI 13, ktorú Xiaomi už začalo mimochodom uvoľňovať pre prvých BETA testerov. Samozrejme, nadstavba bola uvoľnenou naprieč Čínou a to len pre vybrané modely smartfónov. Rovnako treba povedať, že nadstavba bola postavená na Androide 12. Samozrejme, neznamená to, že všetky verzie nadstavby pobežia i na najnovšej verzii Androidu.

V závere treba dodať, že súboj o prvenstvo, kto prinesie nový čip od spoločnosti Qualcomm ako prvý, bude veľmi tesný. Dôvodom je, že rovnako i spoločnosť Motorola prezradila, že sa chystá predstaviť smartfón s týmto čipom, ale i ZTE. Kto bude podľa vás víťazom týchto pretekov? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre