SpravodajstvoWindows 10 Mobile

CEO spoločnosti Game Troopers povedal niekoľko slov o ťažkej situácii Windows Phone zariadení

Nie je zvykom, že CEO niektorej spoločnosti sa vyjadruje na vedenie ďalšej firmy, ale na druhej strane nie je to ani žiadnym škandálom, hlavne keď je vystihnutá podstata a pravda. Poslednou spoločnosťou, ktorá hovorila o činoch spoločnosti Microsoft bolo HP, ktorá smutne konštatovala, že Microsoft položil ich plány so zariadením Elite X3.

Microsoft spravil viacero chýb s Windows Phone platformou

Nedávno svet Windowsu obehli informácie o konci podpory herného štúdia Gameloft  pre platformu Windows Phone, dôvodom mal byť údajne koniec záujmu Microsoftu. Neskôr však vydali stanovisko, ktoré sa dementovalo tento dôvod. Jedným z posledných mohykánov, ktorí ešte nezlomili palicu (úplne) je ešte spoločnosť Game Troopers, ktorej CEO Jesus Bosch sa vyjadril k súčasnej situácii týmto slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Microsoft spravil veľa zlých vecí s Windows Phone, z pohľadu vývojárov (s tolkými platformami a toľkými prelomovými zmenami) a z obchodného hľadiska (zaobchádzali s veľmi lojálnymi vývojármi ako sú Game Troopers a ich stratégie pre prilákania ďalších vývojárov).“

Ťažko s týmito slovami nesúhlasiť, Microsoft skutočne chyboval nie raz, ale desiatkykrát či už z komerčného hľadiska tak aj z pohľadu podpory vývojárov, a pritom mali doslova všetko – kapitál, plnohodnotný software a silnú komunitu fanúšikov, ktorá veľmi dlho prehliadala jednu chybu za druhou. Pre Windows Phone, najväčším sklamaním bolo vystriedanie Ballmera za Nadellu, hoci v tom čase to vyzeralo ako správny krok. Z hľadiska jeho nedávnych slov hovoriacich o tom, že svet 3. operačný systém nepotrebuje jeho všetky doterajšie kroky zapadajú do seba ako lego.

V každom prípade, Game Troopers na Windows platforme zostáva, pričom sa sústredí hlavne pre PC. Čo sa týka tej mobilnej, tak je možné, že niektoré hry sa čoskoro stratia z obchodu.

Zdroj: onewindows.es

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close