Spravodajstvo

Ceny kryptomien idú opäť raketovo nahor. Populárny Bitcoin láme svoje doterajšie maximá

Trh s kryptomenami opäť zažíva naozaj turbulentné obdobie. Obrovské nárasty na hodnote zaznamenali nie len veľké kryptomeny, ale i altcoiny.

Najpopulárnejšia kryptomena na svete Bitcoin zažíva opäť masívny nárast hodnoty. Už tradične ju však nasleduje drvivá väčšina veľkých kryptomien a tzv. altcoinov, čiže menších alternatívnych mien. Ako vyplýva z informácií populárnej burzy Coinbase, trh s kryptomenami v priebehu posledných 24 hodín narástol o viac ako 4,5%. Samotný rast cien väčšiny kryptomien však očividne nie je na konci. Dopyt po kryptomenách rastie každú hodinu a väčšina z nich už prekonala svoje historické maximá.

Bitcoin opäť láme rekordy

Populárny Bitcoin opäť láme doterajšie rekordy a aktuálne sa jeho cena pohybuje na rekordnej úrovni okolo 53 000 eur za jednu mincu. Celkový objem Bitcoinov v obehu pritom atakuje hranicu neuveriteľných 1 000 miliárd eur, čiže až 1 bilión eur. Určite spomenieme, že Bitcoin má za sebou naozaj zaujímavé obdobie rastu, keďže iba za posledný týždeň jeho cena narástla o viac ako 5,6%. Minulý týždeň sa pritom jeho cena pohybovala na úrovni zhruba 49 000 eur.

bitcoin rast ceny
Zdroj: Coinbase

Preteky za „Bitcoinom“

Už tradične, spoločne s rastúcou cenou Bitcoinu stúpajú aj ďalšie veľké kryptomeny a altcoiny. Spomenieme napríklad druhú najpopulárnejšiu kryptomenu Ethereum. Tá si iba za posledných 24 hodín polepšila až o neuveriteľných 6,63%. V momente písania článku pritom cena jednej mince presiahla hranicu 1 900 eur. Objem mincí v obehu pritom presiahol hranicu 220 miliárd eur.

Dogecoin tentokrát aj bez pomoci Elona Muska

I keď tentokrát bez pomoci Elona Muska, v posledných hodinách si naozaj až neuveriteľne polepšila kryptomena Dogecoin. Tá je akousi paródiou na svet kryptomien, no jej majiteľom takmer určite vyčarila úsmev na tvári. V posledných hodinách jej cena stúpla až o viac ako 34% a momentálne sa cena jednej mince DOGE pohybuje na úrovni takmer 8 centov. Celkový objem mincí v obehu pritom presiahol hranicu 10 miliárd eur, čo je na takúto kryptomenu naozaj úspech.

rast trhu s kryptomenami
Zdroj: Coinbase

Investícia do kryptomien nesie značné riziká

Investovanie do kryptomien nesie so sebou naozaj obrovské riziká. Nemáme pritom na mysli iba možnú stratu, ktorá môže pri investovaní nastať, no i bezpečnostné riziká. Burzy, či kryptopeňaženky sú častokrát terčom hackerov. Za zmienku určite stojí aj nedávny prípad muža, ktorý kvôli svojej nepozornosti prišiel o svoje celoživotné úspory. Prišiel o ne potom, čo si do svojho smartfónu stiahol podvodnú aplikáciu, ktorá mala údajne slúžiť na prezretie si svojho portfólia, ktoré mal používateľ uložené vo svojej hardvérovej kryptopeňaženke.

Ak ťa kryptomeny aj napriek svojim rizikám zaujali a váhaš nad ich kúpou, určite si pozri jeden z našich detailných návodov ako na to. Vytvorenie si svojho účtu na rôznych platformách ti zoberie doslova iba pár minút.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close