SpravodajstvoXiaomi

Čakáte na globálne uvedenie telefónov z radu Xiaomi 12? Lite verzia smartfónu bola certifikovaná, vieme, kedy ju predstavia!

Xiaomi 12 Lite by mal byť hviezdou vyššej strednej triedy pre rok 2022. Jeho predstavenie je už za rohom, prebehne v marci.

Modely z radu Xiaomi 12 sme mohli vidieť už počas čínskeho predstavenia, ktoré prebehlo koncom decembra minulého roku. Mnohým fanúšikom však plány na kúpu smartfónu skrížila absencia u nás rozšíreného B20 pásma pre získanie 4G LTE signálu. Neostáva nám teda nič iné než čakať na globálne predstavenie týchto smartfónov, ktoré je zatiaľ v nedohľadne. Ibaže by nebolo. V databáze sa totiž objavil model, ktorý sa spája práve s touto sériou. Podľa všetkých zdrojov by malo ísť o Lite verziu smartfónu, ktorá svoju premiéru získa už o pár týždňov. A vďaka portálu Xiaomiadictos.com aj vieme, kedy predstavenie tohto modelu prebehne. Nikomu tak netreba napovedať, že tento model zrejme príde i po boku ďalších smartfónov z radu Xiaomi 12.

Ako bude Xiaomi 12 Lite vyzerať?

Lite verzie vlajkových smartfónov od Xiaomi častokrát získajú veľkú popularitu medzi používateľmi. Ide o dostupné smartfóny s prvkami veľmi podobnými so základným modelom a stále skvelým výkonom. Tieto modely rovnako získavajú spravidla aktualizácie medzi prvými, keďže sa rátajú ako plnohodnotná súčasť vlajkovej línie. Inak by tomu nemalo byť ani tento rok a certifikovaný model na globálnom trhu by mal byť opäť populárny. Povráva sa o tom, že by výkonom tento smartfón mal priniesť čipset podobný ako Snapdragon 780G, ktorý Xiaomi využilo minulý rok.

Na druhú stranu však nevieme, ako to bude s dostupnosťou 5nm čipsetov vo vyššej strednej triede, nakoniec by tak Xiaomi mohlo siahnuť po čipsete podobnom ako Snapdragon 765G či Snapdragon 778G. V každom prípade by Lite verzia modelu mala stále spadať do kategórie vyššej strednej triedy. Niektoré zdroje však naznačujú, že Lite verziou na globálnom trhu by mohol byť už nám známy Xiaomi 12X. Tomuto sa však neprikláňame a očakávame, že tento model ostane len vo vnútri čínskych hraníc.

Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Predstavenie modelov je už za rohom

Minulý rok sme mohli sledovať dvojaké globálne predstavovanie modelov z radu Mi 11. Jedno prebehlo vo februári, kedy Xiaomi predstavilo základný Mi 11. Druhé predstavovanie zasa neskôr v marci, ktorý patril modelom s prívlastkom Lite, Pro a Ultra. Nie je známe, či Xiaomi zvolí rovnakú taktiku i tento rok. Na druhú stranu však vieme povedať, že tento údajný Lite model podľa kódového označenia vyjde na verejnosť v marci tohto roku. Toto označenie skrýva model pod kódom 2203129G, pričom prvé štyri čísla značia predstavenie v treťom mesiaci roku 2022. Posledné písmenko zasa značí, že predstavenie prebehne na globálnom trhu.

Xiaomi 12 Lite certifikácia
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Na um nám teraz teda prichádzajú dva scenáre. Xiaomi by mohlo svoje súčasné modely s označením Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro predstaviť už budúci mesiac spolu s nadstavbou MIUI 13. Distribúcia globálnej verzie nadstavby by tak mohla začať a na už predstavené modely by sme tak dlho nečakali. Zvyšné modely s označením Lite, prípadne Ultra by mohli prísť až v marci. Ďalšou možnosťou bude, že si Xiaomi na nás vyhradí pár hodín v marci a predstaví všetky smartfóny spoločne. Nadstavba MIUI 13 by však mohla svoju premiéru zažiť skôr. Nemá totiž zmysel odďaľovať predstavenie niečoho, čo už je pre nás dávno pripravené.

Plánujete kúpu niektorého smartfónu z radu Xiaomi 12? A akú výbavu tipujete u Lite modelu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close