NávodyXiaomi

Čakáte na aktualizáciu pre vaše Xiaomi a stále neprichádza? Môže to mať viacero dôvodov!

Ak vlastníte smartfón od Xiaomi a aktualizácia do vášho modelu stále neprichádza, môže to mať viacero dôvodov. Pozrite sa na ne.

Počas posledných týždňov sme mohli zaznamenať viacero aktualizácií pre množstvo Xiaomi smartfónov, ktoré konečne prijímajú nadstavbu MIUI 13 a systém Android 12. Tieto smartfóny patria ako medzi vlajkové modely spoločnosti, tak aj medzi lacnejšie smartfóny. Aj keď vás o tých aktualizáciách pravidelne informujeme, mnohí majitelia týchto smartfónov stále aktualizáciu neevidujú. Čo stojí za týmto problémom a prečo niekto aktualizáciu eviduje a iný človek s tým istým modelom nie? A ako tento problém vyriešiť? Na túto problematiku sme sa pozreli z viacerých strán, pretože absencia aktualizácie v smartfóne môže mať viacero dôvodov.

Máte správnu verziu systému?

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi sa nachádzajú na viacerých trhoch a navyše poznáme aj pojem upravenej ROM od operátora. Vzhľadom k tejto diverzite rôznych trhov a predajcov máme v predaji rôzne verzie systému, pričom aktualizácie pre tieto verzie smartfónov neprichádzajú rovnako. Na našich predajných pultoch môžeme nájsť smartfóny s dvoma veľkými distribúciami ROM. Tými je európska (EU) a globálna (MI) verzia ROM. Rozpoznať ich môžeme podľa kódu systému, ktorý nájdeme v nastaveniach nášho smartfónu. Ak teda aktualizácia príde pre európsku verziu systému, smartfóny s globálnou ROM ju ešte neregistrujú. A platí to aj naopak. V kóde tieto písmenká nájdeme jednoducho, keď si vezmeme napríklad kód MIUI 12.0.2.0(RJSEUXM), tak písmenká EU značia európsku distribúciu systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou situáciou je ROM upravená od nášho operátora. V posledných písmenkách nášho kódu systému nájdeme informáciu o tom, či je systém dodávaný priamo od Xiaomi, alebo do nej zasiahol náš operátor, od ktorého sme si zariadenie kúpili. V takomto prípade môže aktualizácia opäť prísť oneskorene, nakoľko mobilní operátori prinášajú aktualizácie neskôr, až ich overia a sú si istí, že v smartfóne neprichádza k žiadnym problémom so stabilitou systému. Upravenú ROM od operátora nájdeme až na posledných miestach tohto kódu, keď sa teda pozrieme na kód MIUI 12.0.2.0(RJSEUXM), tak XM značí ROM priamo od Xiaomi. Naopak keby sme na týchto miestach našli napríklad OR pre Orange, či TM pre Telekom, vieme, že naša ROM je upravená.

Xiaomi_MIUI 13_logo_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktualizácie od Xiaomi prichádzajú postupne

Aj keď aktualizácia môže prísť oficiálne do nášho typu zariadenia, nemusíme ju ešte evidovať v našom smartfóne. Dôvodom je na jednu stranu to, že si musíme dávať pozor na to, či nejde len o testovaciu Mi Pilot verziu. Tieto verzie prichádzajú skôr, než klasické verejné verzie. Preto ak vieme o tom, že vyšla aktualizácia pre nejaký Xiaomi smartfón, musíme tiež sledovať, či zatiaľ nejde len o testovaciu verziu.

Čínske Xiaomi však tiež prináša aktualizácie postupne vo vlnách. Dôvodom pre tento postup môže byť fakt, že v prípade problému vo verzii systému neprinesie spoločnosť chybnú verziu do všetkých zariadení. Ide teda o veľmi akceptovateľný postup. Rovnako sa tak Xiaomi vyhne veľkému návalu používateľov, ktorí by si aktualizáciu inštalovali v jednej chvíli. Akonáhle je teda aktualizácia na verejnosti, nemusí byť k dispozícii pre všetky zariadenia. V takom prípade stačí počkať niekoľko dní, či týždňov a aktualizácia určite príde.

Stalo sa vám niekedy, že ste aktualizáciu ešte neregistrovali, no bola pre váš model už k dispozícii? A na akej verzii systému aktuálne beží váš Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close