SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Čaká nás revolúcia v oblasti smartfónov? Z telefónov by mohli zmiznúť čoskoro všetky porty!

Bezdrôtové nabíjanie je dnes výsadou len drahších smartfónov. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť vďaka spoločnosti Xiaomi!

Bezdrôtové nabíjanie bolo doteraz len výsadou drahších smartfónov z prémiovej rady. To všetko by sa však malo v blízkej dobe zmeniť, keďže sa už pracuje na oveľa lacnejšej technológii, ktorá bude na vyspelejšej úrovni, no cenu si bude dokázať veľmi nízku. Práve táto technológia by mohla priniesť revolúciu medzi smartóny a umožniť i lacnejším zariadeniam vyskúšať si prémiové technológie. A kto iný by mal za takýmto projektom stáť ako čínske Xiaomi! Táto spoločnosť je predsa známa svojou nevídanou výbavou i v nižšej cenovej kategórii a portál Xiaomiadictos.com nás informuje, že nový druh nabíjania je už na ceste.

Bezdrôtové nabíjanie i v strednej triede

Nový patent od spoločnosti Xiaomi je jednoduchý pre použitie v smartfóne, pričom pozostáva z viacerých antén schopných získavať a vysielať energiu. Táto technológia je síce lacnejšia na výrobu a použitie, no vôbec nejde o nejakú menej kvalitnú záležitosť, práve naopak. Ide o pokročilú technológiu bezdrôtového nabíjania, ktorá umožní výrobcom smartfónom použiť tento druh nabíjania bez nutnosti zvýšiť cenu zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Bezdrôtové nabíjanie patent Xiaomi
Patent bezdrôtového nabíjania od Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Čaká nás revolúcia v oblasti smartfónov?

Niet pochýb o tom, že táto technológia bezdrôtového nabíjania by mohla priniesť revolúciu medzi smartfónmi. Bezdrôtové nabíjanie je technológia, ktorá bude v budúcnosti s určitosťou dominovať a prísť môže až k úplnému odstráneniu portov v smartfónoch.

V dnešnej dobe už v niekoľkých smartfónoch nenájdeme 3.5mm jack pre slúchadlá. Alternatívou pre klasické káblové slúchadlá sú bezdrôtové slúchadlá pripojiteľné pomocou technológie Bluetooth, pričom podobný osud by mohol postihnúť i súčasné USB-C, resp. micro USB porty.

Xiaomi má v zálohe už dnes Mi Air charge, teda nabíjanie vzduchom a lacnejšie bezdrôtové nabíjanie by rovnako malo zatĺcť ďalší kliniec do truhly „zbytočným“ portom. Kedy však túto technológiu uvidíme v praxi a či si ju prevezmú i iní výrobcovia len tak skoro nezistíme.

Využívate bezdrôtové nabíjanie vo svojom smartfóne? A ktorý typ nabíjania využívate viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close