SpravodajstvoVeda a výskum

Bývalý riaditeľ CIA hovorí, že pri pohľade na videá UFO, sa vám „zdvihne obočie“

Jeho vyjadrenia sú oveľa „triezvejšie“, ako predviedol ex-šéf izraelského programu pre bezpečnosť vesmíru

Mimozemský život je pre mnohých z nás fascinujúci pojem, v ktorí mnohí z nás veria, avšak doposiaľ nebol objavený. Minimálne o tom nie sú dostupné verejné informácie. Pred niekoľkými dňami bývalý šéf izraelského programu pre bezpečnosť vesmíru, Haim Eshed, rozvíril vcelku búrlivú debatu. Dôvodom boli jeho vyjadrenia ohľadne existencie inteligentného života mimo Zeme. Dokonca povedal, že pod povrchom Marsu existuje základňa, kde máme prítomných zástupcov aj my. Druhým dychom však treba dodať, že jeho slová skôr znejú ako z sci-fi filmu, ako by boli realitou. Rovnako jeho vyjadrenia majú na prvý pohľad viacero „medzier“.

Najnovšie debatu o mimozemskom živote rozviruje bývalý šéf CIA, John O. Brennan. Jeho vyjadrenia sú však výrazne menej vyrážajúce dych. Zároveň nehovorí priamo ani o mimozemskom živote, ale o fenoméne UFO (pozn. redakcie: Unidentified Flying Object – neidentifikovaný lietajúci objekt). Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Brennan sa v rozhovore vyjadril na tému videí UFO, ktoré sa dostali v nedávnej minulosti na povrch.

„Videl som niektoré z týchto videí od pilotov námorníctva a musím vám povedať, že pri pohľade na ne sa vám celkom zdvihne obočie,“ uviedol Brennan v rozhovore, ktorý uskutočnil Mercatusovo centrum Univerzity Georga Masona.

Videá, ktoré boli nedávno odtajnené, zaznamenali neidentifikovateľné objekty lietajúce v neobvyklých vzoroch. Jedno video, ktoré pôvodne zachytili piloti námorníctva v roku 2004, ukázalo, že objekt v tvare „tic tac“ rýchlo stúpal, keď sa k nemu piloti priblížili asi 160 kilometrov od pobrežia Tichého oceánu. Pozrieť si ho môžete nižšie.

„Snažíte sa zabezpečiť, aby ste mali čo najviac údajov, čo sa týka vizuálu, a tiež rôznych typov možnej technickej zbierky senzorov, ktoré v danom čase máte,“ vysvetlil bývalý riaditeľ, ktorý ďalej dodal: „Musíte k tomu skutočne pristupovať s otvorenou mysľou, ale získať čo najviac údajov a získať čo najviac odborných znalostí. Tiež si myslím, že je dôležité siahnuť po iných informáciách a zistiť, či existovali v tom čase nejaké poveternostné javy, ktoré v skutočnosti mohli vytvoriť vzhľad javu, na ktorý sa pozeráte…“

Keď sa Brennana pýtali na názor ohľadne existencie mimozemského života, tak sa vyhýbal príliš priamym odpovediam.

„Neviem. Keď o tom ľudia hovoria, existuje aj iný život okrem toho, čo je v Štátoch, na svete, na celom svete? Život je definovaný mnohými rôznymi spôsobmi. Myslím si, že je trochu trúfalé a arogantné, aby sme verili, že v celom vesmíre neexistuje iná forma života. To, čo to môže byť, podlieha mnohým rôznym názorom. Ale myslím si, že niektoré z javov, ktoré ešte uvidíme, budú naďalej nevysvetlené a môže v skutočnosti ísť o určitý druh fenoménu, ktorý je výsledkom niečoho, čomu zatiaľ nerozumieme, a ktorý by mohol zahŕňať určitý druh činnosti…“

Čo si myslíte o tejto téme vy, existuje mimozemský život, prípadne je podľa vás prítomným aj na Zemi, hoci o tom nevieme?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close