SamsungSpravodajstvo

Budúcoročný Samsung Galaxy S11 zrejme príde s kľúčovou funkciou, ktorá na tohtoročných modeloch chýba

Na mysli máme odomykanie smartfónu pomocou tvárovej biometrie, ktoré zrejme zažije svoj návrat

Juhokórejská spoločnosť Samsung aktívne pracuje na návrate technológie rozpoznávania tváre, ktorú zrejme uvidíme už v budúcoročných modeloch zo série smartfónov Galaxy S11.

Návrat rozpoznávania tváre

Známy výrobca na túto technológiu zanevrel v tomto roku, keďže tento rok zvolil alternatívu v podobe zabudovaného skeneru odtlačku prstov priamo v displeji. Technológiu rozpoznávania tváre ale Samsung predstavil ešte vo svojich smartfónoch Galaxy S9. Táto technológia však príliš neohúrila, keďže výrazne zaostávala za 3D technológiou, ktorou disponovali smartfóny od spoločnosti Apple. Najnovšie informácie od redaktora portálu XDA Developers, Maxa Weinbacha, ale naznačujú, že technológia zrejme zažije návrat už v budúcom roku. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia bola odhalená pomocou aplikácie Face Service

Zmienky o technológii rozpoznania tváre boli objavené priamo v kóde aplikácie Face Service. V samotnom kóde sa niekoľkrát nachádza práve kódové označenie budúcoročných smartfónov Galaxy S11, ktoré aktuálne poznáme iba pod prezývkou Picasso.

Bližšie detaily nepoznáme

Keďže sa jedná iba o prvé zmienky o tejto technológii, zatiaľ nevieme povedať bližšie detaily. Je však zrejmé, že spoločnosť Samsung aktívne pracuje na oveľa prepracovanejšej technológii, než na podobnej technológii, ktorú poznáme zo smartfónov Galaxy S9. Ak sa Samsung rozhodne implementovať technológiu 3D skenovania, podobne ako v prípade smartfónov od spoločnosti Apple, alebo od smartfónov Google Pixel 4, musí výrobca zaobstarať dostatok priestoru pre všetky snímače na prednej strane. Prvé informácie o smartfónoch však naznačujú, že budú opäť vybavené malými výrezmi pre samotné fotoaparáty, čo je v priamom rozpore s 3D technológiou skenovania, ktorá potrebuje oveľa väčší priestor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close