KryptomenySpravodajstvo

„Budem aj naďalej podporovať Dogecoin,“ hovorí Elon Musk potom, ako ho obvinili zo zapojenia sa do kryptopyramídovej hry

Musk si z obvinenia, že ovplyvňuje trh s digitálnou menou Dogecoin, veľkú hlavu nerobí.

Elon Musk je v súčasnosti najbohatším mužom planéty. Okrem iného je riaditeľom významným spoločností Tesla a SpaceX. Netreba zabúdať ani na to, že jeho slovám načúvajú milióny ľudí naprieč svetom.

V priebehu minulého týždňa bol Musk obvinený z toho, že manipuluje s trhom s digitálnou menou Dogecoin vo svoj prospech, aby na tom profitoval. Obvinil ho jeden z investorov tejto meny, Keith Johnson.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Obžalovaný si bol do roku 2019 vedomí toho, že Dogecoin nemal žiadnu hodnotu predtým, ako ho začal propagovať, aby neskôr profitoval z jeho obchodovania,“ uvádza sa v sťažnosti. „Musk použil svoje postavenie najbohatšieho muža sveta na ovládanie a manipuláciu schémy dogecoinovej pyramídy za účelom zisku.“

Johnson žiada od Elona Muska mastné odškodné. Súdnou cestou chce od najbohatšieho muža sveta vysúdiť 258 miliárd dolárov. Rovnako chce docieliť aj to, aby Musk a jeho firmy nemohli propagovať Dogecoin.

Musk si zo súdnej žaloby veľkú hlavu nerobí

Nie je žiadnym tajomstvom, že Elon Musk žije „vo svojej realite“ a nedáva si pred ústa servítku. V minulosti napríklad na vyhrážky hackerskej skupiny Anonymous zareagoval posmešným komentárom pod videom, ktoré si robilo z hackerov srandu.

Najnovšie na sociálnej sieti Twitter v reakcii na obvinenia zo zapojenia sa do kryptomenovej pyramídy  reagoval príspevkom, v ktorom píše, že aj naďalej bude podporovať Dogecoin.

„Budem aj naďalej podporovať Dogecoin,“ píše v príspevku nižšie.

Je teda zjavné, že z obvinenia si veľkú hlavu nerobí.

Aký je váš názor na celú situáciu? Mal by Musk upustiť o propagácie tejto digitálnej meny, či nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close