SpravodajstvoWindows

Bude Windows 11 prepadák? Toto sú čísla odhaľujúce, koľko Windows používateľov si ho medzičasom nainštalovalo do PC

Spoločnosť AdDuplex prichádza s najčerstvejšími dátami, ktoré odhaľujú trhový podiel Windows 11 naprieč zariadeniami s operačným systémom Windows.

Windows 11 bol oficiálne sprístupnený pre širokú verejnosť ešte začiatkom októbra tohto roka. Teda približne dva mesiace dozadu. Jeho zavádzanie bolo sprevádzané, ako ováciami používateľov, tak i rôznymi problémami. Mnoho používateľov sa stretlo napríklad s poklesom výkonu svojich zariadení, či s problémami so systémovými aplikáciami, ktoré nefungovali, ako mali. Treba však dodať, že Microsoft väčšinu problémov už medzičasm stihol vyriešiť. Nehovor viac o tom, že nedávno prisľúbil i ďalšiu optimalizáciu systému, ktorá by mala zvýšiť výkon zariadenia. Tak či onak, novej verzii Windowsu sa dostalo extra mediálnej pozornosti, a to či už pozitívnej, tak i negatívnej. Otázkou teda je, ako napreduje jeho distribúcia? 

Windows 11 medzimesačne zvýšil svoj trhový podiel o viac ako 100%

Najnovšie dáta, ktoré publikovala spoločnosť AdDuplex za mesiac november odhaľujú, že Windows 11 nájdeme už na 8,6% zariadeniach s operačným systémom Windows. Medzimesačne si tak polepšil o viac ako 100%.

Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak najrozšírenejšou verziou je Windows 10 21H1, ktorú nájdeme v 36,3% zariadeniach. Medzi jednotlivými verziami OS sa objavila i verzia Windows 10 21H2 (3,7%), čo je aktuálne najnovšia verzia Windowsu 10, ktorú Microsoft začal distribuovať len nedávno. Druhou najrozšírenejšou verziou je Windows 10 20H2 (31,8%).

Distribucia verzii Windows_november 2021
Zdroj: AdDuplex.com

Podľa správy spoločnosti AdDuplex, Microsoft v prípade Windows 11 ukazuje stabilný rast a je na dobrej ceste, aby čoskoro prekonal dvojciferný trhový podiel naprieč zariadeniami s operačným systémom Windows. Spoločnosť ďalej upozorňuje na to, že hoci Windows 11 rastie, tak jeho zavádzanie je vcelku pomalé. Odôvodňuje to najmä tým, že Microsoft preventívne aktualizáciu distribuuje postupne. Len pre pripomenutie, Microsoft v minulosti uviedol, že Windows 11 bude dostupný úplne pre všetkých najneskôr do konca prvej polovice nasledovného roka. V každom prípade, kto si chce aktualizovať svoj OS skôr, tak môže tak spraviť manuálne, ak mu Windows neponúkne možnosť aktualizácie. V závere treba dodať, že nová verzia OS nie je kompatibilnou so všetkými zariadeniami.

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close