Brúsite si zuby na nové smartfóny, ktoré mali prísť čo nevidieť. Možno sa ich nedočkáte, predstavenie viacerých modelov sa odkladá

Predstavenie smartfónov ako Xiaomi 12 Ultra, či Motorola Edge 30 Ultra bude môcť prebehnúť najskôr v druhej polovici tohto roka.

smartfon
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Aj keď máme za sebou už predstavenie mnohých smartfónov, stále ich je ešte mnoho len v štádiu prípravy. Viacerí čakáme na predstavenie smartfónov, o ktorých už niečo vieme a lákajú nás ku kúpe. Medzi ne môžeme zaradiť aj modely s čipsetom Snapdraon 8 Gen 1+, ktorý je veľkým lákadlom práve pre náročnejších používateľov a hráčov mobilných hier. Zdá sa však, že predstavenie tohto čipsetu sa odloží a s ním aj predstavenie smartfónov s ním. Dôvodom má byť nedostatočná kapacita na výrobu tejto súčiastky a preto podľa portálu gizchina.com budeme musieť ešte chvíľu počkať. Jeho uvedenie na trh sa však odhaduje až na druhú polovicu tohto roka.

Predstavenie čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+ a smartfónov s ním sa odkladá

Podľa skorších únikov sme mali prvé modely s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+ vidieť už v máji. Tento mesiac sme tak mali sledovať predstavenie spoločností ako Xiaomi, či Motorola, ktoré si už na nový čipset brúsia zuby. Predstavenia svojich smartfónov však budú musieť odložiť pre nedostatok komponentov, teda týchto čipsetov. Ak by ste však očakávali, že za problémom stojí polovodičová kríza, mýlili by ste sa. Dôvodom je tentokrát nepriaznivá epidemiologická situácia v Číne, ktorá sa podpisuje aj v takýchto oblastiach. Spoločnosti tak nemajú dostatočné kapacity na to, aby na nových komponentoch pracovali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je zatiaľ jasné, či sa tento problém premietne aj v iných oblastiach a budeme sledovať omeškanie príchodu aj ďalších potrebných komponentov. Dobrou správou však je, že to nie je dôvod pre zvyšovanie cien smartfónov, nakoľko súčiastok bude dostatok. Tento problém by ale mohol nastať, ak by za oneskorením stála práve polovodičová kríza. S týmto problémom sa však našťastie nestretávame a jediným problémom môže byť pre nás oneskorenie príchodu niektorých modelov.

Ktoré smartfóny majú tento čipset využiť?

Oneskorenie príchodu nových smartfónov sa bude týkať hneď niekoľkých modelov od čínskeho Xiaomi, ktoré s týmto čipsetom ráta už dlhú dobu. Tento mesiac tak s určitosťou neuvidíme Xiaomi 12 Ultra a rovnako sa odkladá aj predstavenie modelov označených ako Xiaomi 12S. Už teraz však internetom kolujú informácie o tom, že by čínsky gigant v tejto sérii rád priviedol aj MediaTek Dimensity 9000, no nevieme, či pôjde o adekvátnu náhradu za Snapdragon 8 Gen 1+. Rovnako sa bude musieť odložiť aj predstavenie modelov ako Redmi K50S, ktoré rovnako budú môcť prísť až v druhej polovici tohto roka.

Ako sme však spomenuli, aj Motorola si na nový čipset brúsi zuby a plánuje ho využiť v zariadení s označením Motorola Edge 30 Ultra. Predstavenie všetkých týchto smartfónov však bude môcť prebehnúť najskôr v júni. Práve vtedy sa totiž odhaduje príchod nového čipsetu. No kto vie, možno sa situácia ešte zmení a dátum jeho predstavenia a uvedenia do zariadení sa ešte posunie.

Plánujete si kúpiť niektorý z týchto modelov? Alebo siahnete radšej po menej výkonnom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre