Spravodajstvo

BMW predstavilo e-bajk a elektrickú kolobežku, ktoré majú zaplniť dieru na trhu. Má to však jeden háčik

Nemecká automobilka prišla v oboch prípadoch s inovatívnym mestským dizajnom. Na predajných pultoch ich však možno nikdy neuvidíme.

Nemecká automobilka BMW predstavila dvojicu inovatívnych osobných presúvadiel s elektrickým pohonom. Netradične vyzerajúca elektrická kolobežka a elektrická „trojkolka“ so zadnou nákladnou plošinou si má raziť vlastné miesto na trhu. Oba inovatívne dopravné prostriedky majú byť výrazne pred konkurenciou čo sa kompaktnosti a ovládateľnosti týka, pričom v prípade e-trojkolky Dynamic Cargo môžeme hovoriť o skutočne multifunkčnom spôsobe osobnej dopravy. BMW si však necháva väčšinu detailov pre seba, keďže vlastné produkty nechce priniesť na trh pod svojou značkou, informuje zahraničný portál Electrek.co.

BMW Dynamic Cargo

Mestská elektrická trojkolka Dynamic Cargo by vo veľkých mestách mohla po praktickej stránke nahradiť bežné autá. Pochopiteľne, iba pri špecifickom prípade ľudí, no stále by mohlo ísť o prostriedok, ktorý by v metropolách mohol odľahčiť stále hustejšiu dopravu. Dynamic Cargo totižto ponúka Masívne vyzerajúci rám, pravdepodobne s integrovanou batériou, pričom poháňaná je iba zadná náprava tejto elektrickej trojkolky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
bmw dynamic cargo
Zdroj: BMW Group

Zadná stavba trojkolky slúži na prenos nákladu, či na prenos detí po meste spoločne s dodatočným priestorom na náklad. Trojkolka je tak využiteľná nie len v osobnej doprave napríklad v prípade menších rodín, ale i v doručovacích službách. Presúvanie sa v rámci mesta pomocou bicyklov je už aj v našich podmienkach mimoriadne rýchle a v neposlednom rade, omnoho ekologickejšie.

BMW Clever Commute

Druhým predstaveným produktom je elektrická kolobežka Clever Commute, ktorá sa taktiež pýši inovatívnym dizajnom a inteligentnými riešeniami. Už pri prvom pohľade zaujme taktiež masívne hlavné telo kolobežky, ale aj široké riadidlá s priestorom na odloženie ruksaku. Veľkou prednosťou takéhoto dizajnu je aj mimoriadne veľká podstava na státie a omnoho väčší profil kolies. Preprava aj na horších cestách je tak omnoho pohodlnejšia a tým pádom aj bezpečnejšia.

bmw clever commuter
Zdroj: BMW Group

Na prvý pohľad však kolobežka nevyzerá moc kompaktne, čo však nemeckí dizajnéri vyriešili naozaj prefíkane. Bočné previsujúce hrany podstavy je totižto pri prenose možné sklopiť smerom nahor, vďaka čomu zaberá kolobežka omnoho menej miesta. Zadné koleso je zároveň možné sklopiť taktiež do útrob kolobežky, čím sa pri prenose ušetrí ďalší priestor. Výhodou je, že kolobežku je stále možné ťahať alebo tlačiť vedľa sebe aj s možnou dopomocou elektromotoru.

BMW sa do výroby zapojiť neplánuje

Nemecká automobilka verí, že takéto dopravné prostriedky vo veľkých mestách chýbajú a určite si nájdu svojich priaznivcov. Veľkým háčikom však je, že do ich výroby sa pustiť neplánuje. Dizajnéri sa síce s kolobežkou a trojkolkou vyhrali, no svoje nápady plánujú následne posunúť koncovým výrobcom. Technické parametre, cena, či prípadná dostupnosť tak naďalej zostávajú záhadou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close