APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Blokujete na YouTube reklamu? Toto sa vám nebude páčiť, čo na vás Google chystá!

Používateľov, ktorí blokujú na YouTube reklamu, čakajú zmeny.

Dlhodobo v mysliach ľudí panuje pocit, že čo je na internete, je zadarmo. No nevidia na druhej strane obrazovky, že obsah, ktorý konzumujú, niekto musel pripraviť. V uplynulých rokoch sa rozmohlo vo veľkej miere blokovanie reklám na internete, čo postihlo nielen menšie redakcie, ale aj platformy typu YouTube. No zdá sa, že najväčší videoserver, chce s ľuďmi, ktorí blokujú reklamu, zatočiť.

Blokujete reklamu? YouTube vám zatrhne prístup k obsahu

Portál androidpolice.com najnovšie upozorňuje, že YouTube začal používateľom, ktorí blokujú reklamu, zobrazovať upozornenie, že blokovanie reklám na serveroch spoločnosti nie je povolené.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Blokovače reklám nie sú na YouTube povolené

Zdá sa, že možno používate blokátor reklám.

Reklamy umožňujú, aby YouTube bol pre miliardy ľudí naprieč svetom zadarmo.

Môžete používať YouTube Premium, ktorý je bez reklám a zároveň tvorcovia obsahu dostanú zapletené z vášho poplatku.

Povoľte reklamy na YouTube alebo vyskúšajte YouTube Premium“, píše sa v oznámení, ktoré YouTube začal zobrazovať používateľom, ktorí blokujú reklamu.

Blokovanie reklam YouTube upozornenie
Zdroj: Sazk100 (reddit.com)

Medzičasom jeden z moderátorov fóra Reddit, na ktorom sa zvrhla diskusia o blokovaní obsahu pre používateľov, ktorí blokujú reklamu, potvrdil, že YouTube začal s experimentom.

Rovnako treba doplniť, že aktuálny test neprebieha na celej šírke používateľov, ktorí blokujú reklamu, ale len u menšej časti.

Ide o boj s veternými mlynmi

Google dlhú dobu bojuje proti používateľom, ktorí blokujú reklamu. Ešte v roku 2016 začal s čistkou popredných aplikácií v obchode Play, ktoré blokujú reklamu a rovnako začal s postupnou implementáciou opatrení do prehliadača Chrome, ktoré majú blokovanie reklám obmedziť.

Blokátory reklám však boli s vloženými reklamami YouTube do značnej miery neúčinné, takže tento test sa zdá menej o blokovaní blokátorov reklám ako takých a viac o presadzovaní služby YouTube Premium.

Len pre pripomenutie, približne rok dozadu sa Googleu po dlhom boji podarilo zabiť aplikáciu YouTube Vanced. Pre tých, ktorí nevedia, tak išlo o aplikáciu tretej strany, ktorá umožňovala bez predplatného blokovať reklamy.

Blokujete reklamu na internete aj vy alebo si platíte predplatné v rôznych službách, aby ste sa jej vyhli? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close