Bláznivá teória, alebo možné vysvetlenie fenoménu UFO? Čo si myslíte vy?

Americký publicista, Tyler Rogoway, prišiel so zaujímavou teóriou, ktorá vysvetľuje záhadné objekty na oblohe.

UFO
Zdroj: pixabay.com (christianplass)

Pred niekoľkými dňami sme písali o zvláštnych, neidentifikovaných, objektoch, ktoré sa vznášali nad americkou vojnovou loďou. Autenticitu záberov potvrdil aj Pentagon.

Stále však ostáva záhadou, čo presne sú záhadné trojuholníkové objekty, zachytené na záberoch. Môže to byť vizuálny efekt? Sú to návštevníci z vesmíru? Zakladateľ The Warzone, Tyler Rogoway tvrdí, že sa mu záhadu podarilo vyriešiť. Podľa neho sú záhadné objekty v skutočnosti drony, ktoré patria inej krajine, píše Futurism.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Viem že myšlienka toho, že drony cudzej krajiny sa dokázali dostať cez zabezpečenie Spojených štátov a že tak robili celé roky, je naozaj bláznivá. Už desať rokov som však varoval o hrozbe, ktorú pre nás drony predstavujú,“ vyjadril sa Rogoway.

Zároveň kritizuje ministerstvo obrany Spojených štátov za „nedostatok predstavivosti.“ Pentagon obviňuje z toho, že stále nedokáže pochopiť vážnosť situácie a nevidí hrozbu, ktorú môžu drony predstavovať. Podľa neho fenomén UFO pomohol zahraničným mocnostiam ostať nepozorovanými, hoci sa ukrývajú všetkým priamo na očiach.

Rogoway poukazuje na niekoľko momentov v histórii ľudstva, kedy nielen Spojené štáty, ale aj iné krajiny investovali prostriedky do vývoja bezpilotných lietadiel. Ako príklad uviedol patent z roku 1945. Ide o patent balóna, ktorý by dokázal odrážať rádiové vlny a zmiasť radary nepriateľa. Poukazuje na to, že tento balón sa veľmi podobá na pyramídové objekty, ktoré boli pozorované nad vojnovou loďou.

UFO
Patent radarového refletkora z roku 1945 a záhadný objekt, pozorovaný nad vojnovou loďou. Zdroj: Googleapis.com, Jeremy Corbell

„Drony môžu vyzerať úplne inak, než tie, ktoré sú dostupné verejnosti. Niektoré konfigurácie môžu naozaj vyzerať ako z inej planéty a správajú sa inak, než bežné lietadlá, či štvorvrtuľový dron,“ vysvetľuje Rogoway.

Dokonalá taktika?

Spojené štáty sú krajinou, ktorá je posadnutá fenoménom UFO. Je to dvojsečná zbraň, pretože piloti, ktorí sa so záhadným úkazom stretnú, často nič nehlásia, pretože sa boja zosmiešnenia.

„Keď sa piloti boja ohlásiť stret s neznámym objektom v americkom vzdušnom priestore, kvôli strachu zo zničenia kariéry, mohlo by ísť o efektívnu taktiku pre nepriateľa,“ tvrdí Rogoway.

Podľa Rogowaya ide o možné a realistické vysvetlenie celého fenoménu UFO a množstva stretov amerických pilotov so záhadnými objektmi. Tvrdí, že ak si ministerstvo obrany pripustí možnú hrozbu dronov, mohlo by konečne celú záhadu vyriešiť. Najprv si ale musia „uvedomiť problém“ a potom môžu od začiatku skladať všetky stopy, ktoré v prípade fenoménu UFO existujú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre