Spravodajstvo

Bitcoin je po viac ako roku opäť na vrchole a atakuje hranicu 11 tisíc dolárov

Budúcnosť Bitcoinu je opäť o čosi ružovejšia. Môžu za to nová kryptomena od Facebooku?

Jednoznačne najpopulárnejšia a najznámejšia kryptomena sveta, Bitcoin, opäť zažíva naozaj priaznivé obdobie. Majitelia kryptomeny, ktorí dlhé mesiace prežívali naozaj hektické obdobia, sa môžu tešiť z ďalšieho masívneho nárastu hodnoty tejto kryptomeny. Hodnota Bitcoinu totižto po viac ako roku opäť atakuje magickú hranicu 11 tisíc amerických dolárov.

Bitcoin opäť ožil na jar

Kryptomena Bitcoin zažila svoj najväčší vrchol presne 17. decembra 2017, kedy dosiahla cena jedného Bitcoinu hranicu 20 089 amerických dolárov. Krátko potom začala hodnota tejto populárnej kryptomeny rapídne klesať, pričom necelý rok od jej najväčšieho vrcholu zažila naozaj obrovský prepad na hodnote. Bitcoin sa následne ustálil na hranici od 3000 do 4000 dolárov. V tomto rozmedzí sa jeho hodnota pohybovala zhruba do marca tohto roku, kedy sa začal Bitcoin pomaly ale isto opäť prebúdzať. V čase písania tohto článku atakoval Bitcoin hranicu 11 000 dolárov, pričom 22. júna 2019 na pár minút dosiahol strop 11 157,35 amerických dolárov. Očakáva sa, že hodnota Bitcoinu bude ešte nejaký čas stúpať, no nikto ani len netuší, kam sa cena Bitcoinu nakoniec vyšplhá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bitcoin vs Libra

Nárast hodnoty Bitcoinu je pre väčšinu odborníkov celkom záhadou, no viaceré zahraničné média „obviňujú“ spoločnosť Facebook a jej nedávno predstavenú kryptomenu Libra. Práve kroky Facebooku mohli viesť ku tomu, že Bitcoin opäť nabral výrazne na hodnote. Na kryptomenu Libra čakal viac menej celý svet dlhé mesiace a očakávalo sa, že kryptomena od Facebooku bude naozaj prelomová. I keď sa viaceré očakávania naplnili, najmä z hľadiska využiteľnosti, viacerých sklamala čiastočne slabá odluka priamo od Facebooku, ktorý bude nad Librou „dozorovať“.

Budúcnosť Bitcoinu je stále nejasná a keďže sa jedná o najpopulárnejšiu kryptomenu na svete, určite sa jej hodnota tak skoro neustáli. Vyzerá to tak, že rušné časy sú opäť pred nami a obchodníci majú pred sebou ďalšie obrovské výzvy. Ak ťa zaujíma svet kryptomien, určite pozri naše staršie články. Pokiaľ by si mal záujem o kúpu nejakej kryptomeny, na našom webe nájdeš aj stručný návod, ako na to.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close