KryptomenySpravodajstvo

Bitcoin dosiahol historické maximum takmer 67-tisíc dolárov. S miernym oneskorením ho nasledujú aj ďalšie kryptomeny

Trh s kryptomenami prechádza ďalším mimoriadne turbulentným obdobím. Po udalostiach posledných dní zažíva trh ďalší masívny rast.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena sveta Bitcoin zažíva opäť naozaj „zelené“ obdobie. Po miernej stagnácii jeho hodnoty zažíva ďalšie turbulentné obdobie, ktoré je podľa svetových analytikov iba začiatkom jeho veľkej cesty. Počas dnešného dňa vzrástla hodnota Bitcoinu už o viac ako 6,81%, pričom najpopulárnejšia kryptomena sveta zaznamenala aj svoje doterajšie maximum. To podľa metrík portálu Coindesk.com dosiahlo hodnotu až 66 974,77 amerických dolárov, respektíve 57 503,13 eur.

Za všetko môžu nedávne udalosti

Za rýchlym rastom ceny Bitcoinu ako aj ďalších kryptomien je najmä spustenie prvého ETF fondu na New Yorskej burze. Pre toto odvetvie a investorov bolo spustenie prvého BTC ETF fondu kľúčovou záležitosťou, čo sa očividne pretavilo aj do ceny a podpory tejto kryptomeny, informuje portál TheNextWeb.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Coindesk

Bitcoin podľa predsedu spoločnosti Bitcoin Foundation, Brocka Pierca, „začína éru, kde retailoví investori môžu investovať priamo do bitcoinu prostredníctvom ETF fondov, ktoré slúžia ako ďalšia validácia bitcoinov a kryptomien v celej krajine a na globálnom základe.“

Na prudký nárast hodnoty Bitcoinu s krátkym časovým oneskorením reagovali aj iné populárne kryptomeny. Či už ide o odnože Bitcoinu ako Litecoin a Bitcoin Cash, alebo o iné veľké kryptomeny ako Ethereum. Zelené čísla však určite zaznamenali aj majitelia aktuálne najpopulárnejších alternatívnych kryptomien Cardano a Solana. Ich hodnota v posledných týždňoch stagnovala o čosi viac, ako cena veľkých kryptomien. Druhá menovaná však behom posledných 24 hodín narástla na hodnote o viac ako 8%. Prvé menované Cardano je na tom o čosi horšie, no pomaly ale isto sa škriabe nad hodnotu 1,90 eur za mincu.

kryptomeny narast hodnoty
Zdroj: Coindesk

Pokukávaš po investícii do kryptomien, no nevieš, ako na to? Určite neprehliadni náš stručný návod na to, ako si behom niekoľkých minút vytvoriť účet na najpopulárnejšej platforme na obchodovanie s kryptomenami Coinbase. Vytvorenie účtu je naozaj jednoduché a zvládne ho aj úplný laik. Platforma je zároveň zameraná na laikov, takže jej ovládanie je mimoriadne intuitívne, takže sa nemusíš obávať žiadnych komplikácií a neznámych pojmov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close