SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Bill Gates označil technológiu, ktorá v budúcnosti nahradí dnešné smartfóny. Viete si predstaviť takýto „mobil“?

Smart tetovanie je technológia, ktorá podľa Billa Gatesa nahradí v budúcnosti smartfóny.

Mobilné telefóny sú medzi nami už nejaký ten rok a za celý ten čas prešli neuveriteľným vývinom. Koho by kedysi napadlo, že pomocou smartfónu bude vedieť fotiť alebo posielať e-maily a jeho veľkosť bude tak kompaktná. No ako pri každej technológii, aj pri smartfónoch sa očakáva ďalší nástupca. Na tému upozornil web xatakamovil.com.

Dnešné smartfóny sú mimoriadne komplexné zariadenia, no už dlhšiu dobu pri nich nebolo nič tak revolučné, ako prechod z tlačidiel na dotykový displej. Všetko ale nasvedčuje tomu, že sa to zmení. Bill Gates totiž tvrdí, že smartfóny ako ich poznáme, nahradí elektronické tetovanie.

Smart tetovania

Dnes sú tetovania omnoho viac bežné, než tomu bolo kedysi. Na človeka, ktorý má tetovanie sa nepozerá ako na niekoho, kto strávil istý čas vo väzení. A aj preto sa z hľadiska evolúcie očakáva, že tetovania dosiahnu ďalší krok a nebudú na tele iba z estetického hľadiska.

Technologický vývojový tím s názvom Chaotic Moon navrhol svoje elektronické tetovania. Ich nápad je tak zaujímavý, že uchvátil samotného Billa Gatesa, ktorý je plným podporovateľom takejto novinky. Tieto tetovania by mali byť na hranici estetiky a biotechnológie. Nepôjde pritom o žiadnu implantáciu čipov. Kľúčom k smart tetovaniu je samotný tetovací atrament. Tento atrament má obsahovať nanotrackery, ktoré sú schopné zbierať, prijímať a odosielať informácie.

Hoci možnosti využitia takéhoto produktu sú rôzne, zatiaľ je primárnym odvetvím medicína. Senzory tetovania by mali vedieť zistiť váš zdravotný stav ako napríklad výšku teploty alebo zmeny vo vnútornej fyziológii. Tieto informácie by zasielali priamo do smartfónu.

Už teraz je ale jasné, že v prípade pozitívnych ohlasov by tetovania neostali iba pri medicínskom využití. Určite by sa dali vedieť využiť ako spôsob komunikácie s ostatnými používateľmi. Aj preto v tomto projekte vidí Bill Gates budúcnosť komunikácie a nebojí sa tvrdiť, že takéto tetovania nahradia súčasné mobilné telefóny.

Čo si o názore Billa Gatesa myslíte vy? Nahradili by ste váš smartfón inteligentným tetovaním? Podeľte sa s vašim názorom v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close