Spravodajstvo

Bažíte po výkonnom telefóne? Toto je aktuálne 10 najvýkonnejších Android smartfónov na trhu, hovorí AnTuTu

AnTuTu zverejnilo zoznam najvýkonnejších smartfónov na globálnom trhu. Pozrite si TOP 10 modelov, ktoré dosiahli najviac bodov.

V priebehu novembra sme sa nedočkali žiadneho vlajkového smartfónu, ktorý by otriasol globálnym rebríčkom najvýkonnejších telefónov na trhu. Minimálne podľa spoločnosti AnTuTu, ktorá pred malými chvíľami aktualizovala rebríček najvýkonnejších smartfónov na trhu.

Ako môžete vidieť nižšie, tak aktuálny rebríček, ktorý je platný k 30. novembru, obsahuje 10 zariadení s procesorom spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 888 s výnimkou telefónu Rog Phone 5s Pro, ktorý disponuje rovnakým procesorom, ale v Plus verzii.

Aktuálne najvýkonnejším telefónom podľa rebríčku je Red Magic 6, ktorý dosiahol skóre 860-tisíc bodov, čo je približne o 15-tisíc bodov viac, ako dosiahol druhý najvýkonnejší model telefónu, ROG Phone 5s Pro. Spomedzi nám viac známych smartfónov, na zozname nájdeme telefóny Sony Expera 1 III, Xiaomi Mi 11 Ultra, či Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, ktorý uzatvára prvú desiatku telefónov.

Nižšie si môžete pozrieť samotný rebríček, ako sa darilo jednotlivým modelom smartfónom.

najvykonnejsie smartfony AnTuTu_november 2021
Zdroj: AnTuTu

Mimochodom, tento mesiac by mohol priniesť hneď niekoľko telefónov, ktoré by mohli zamiešať kartami. Ide najmä o smartfóny z produktovej rady Xiaomi 12. Otázne však bude, či ich Xiaomi predstaví i pre globálny trh. V každom prípade, očakáva sa, že výkonnostne preskočia aktuálne modely smartfónov.

Rovnako treba spomenúť i to, že minulý mesiac sa podarilo spoločnosti MediaTek prekonať s procesorom Dimensity 9000 skóre 1-milión bodov. Aktuálne však ešte nevieme, o aký model smartfónu ide. Dôvodom je, že išlo len o únik informácií o zatiaľ neznámom, ale pripravovanom smartfóne. V každom prípade, v priebehu najbližších týždňov, či mesiacov, môžeme očakávať významné zmeny v rebríčku vyššie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close