Autopilot Tesly zlyhal na plnej čiare. Neuveríte, či si pomýlil so semaforom. Našťastie, všetko dopadlo dobre!

Algoritmus autopilota spoločnosti Tesla mohol spôsobiť na diaľnici vážnu haváriu.

Tesla vyhodnotila mesiac ako semafor
Zdroj: Jordan Nelson (Twitter)

Automobily spoločnosti Tesla bezpochyby patria medzi aktuálne najvyspelejšie elektrifikované autá súčasnosti. Dokazuje to aj nedávne video, v ktorom sa automobil Tesla Model 3, na krátko premenil na „plavidlo“. Mnohí  doslova s otvorenými ústami sledovali, ako si elektromobil poradil so zaplavenými cestami, zatiaľ čo konvenčné vozidlá zlyhali.

Algoritmus Tesly si pomýlil Mesiac so semaforom!

Tentokrát algoritmus spoločnosti Tesla, ktorý sa stará o autonómne riadenie, fatálne zlyhal. Ako môžete v publikovanom videu na sociálne sieti Twitter nižšie vidieť, tak technológia asistovaného riadenia, Tesla Autopilot, interpretuje Mesiac ako žltý semafor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ahoj Elon, možno by ste sa mali s vašim tímom pozrieť na tento trik mesiaca, ktorý oklamal systém autopilota. Auto si myslelo, že  mesiac je žltým svetelným signálom na semafore a chcelo spomaliť.“ píše prekvapený šofér na sociálnej sieti Twitter.

Hoci sa to môže zdať, že ide o drobné, či úsmevné zlyhanie, tak opak je pravdou. Autopilot pri zámene identifikovania mesiaca za semafor, mohol potenciálne spôsobiť na diaľnici haváriu, ktorá mohla mať fatálne následky. V každom prípade, ide o zdvihnutý varovný prst, že ani tie najchytrejšie algoritmy, aké aktuálne máme k dispozícii, nemusia byť na konci dňa schopnými vysporiadať sa s každou situáciou.

Čo si myslíte o tomto incidente autopilota, ide podľa vás o drobnosť, či o veľký prešľap?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre