Astronómovia tvrdia, že Kyjev má na oblohe nadmerné množstvo UFO. Zatiaľ nevedie povedať, čo sú to za objekty

Astronómovia tvrdia, že od vypuknutia vojny vzrástol počet neidentifikovaných lietajúcich objektov nad Kyjevom. Dopĺňajú ale, že nejde o vojenské lietadla.

UFO fotografia
Zdroj: Wikipedia, Trent's farm in McMinnville, 1950

Ukrajinský vzdušný priestor je od vypuknutia vojny pomerne rušným miestom, píše interestingengineering.com. Portál sa odvoláva na nedávno publikovanú štúdiu, v ktorej astronómovia tvrdia, že zistili, že nad Kyjevom prelietava oveľa viac neidentifikovaných objektov ako za normálnych okolností (UFO / Unidentified flying object).

Výskumníci tvrdia, že narazili na viacero lietajúcich objektov, ktoré ale nie sú vojenské lietadla. Výsledky štúdie zverejnilo Kyjevské hlavné astronomické observatórium v spolupráci s Národnou akadémiou vied v krajine 23. augusta na stránke arxiv.org.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ich povaha nie je známa“, tvrdia vedci

„Vidíme ich všade,“ píše sa v publikovanej správe. „Pozorujeme značné množstvo objektov, ktorých povaha nie je jasná.“

Zachytenie týchto objektov nie je pritom jednoduchá úloha. Astronómovia hovoria, že tieto objekty UFO sú prakticky neviditeľné voľným ľudským okom. Podarilo sa im ich ale zachytiť vďaka špeciálnej techniky pozorovania, prostredníctvom ktorej zaregistrovali dva typy objektov za využitia dvoch kamier vzdialených od seba približne 120 kilometrov. Jedna kamera bola umiestnená v Kyjeve a druhá v obci Vinarivka. Prvým z identifikovaných objektov sú takzvané Kozmiky a druhy Fantómy.

„Doba expozície bola zvolená tak, aby sa obraz objektu počas expozície výrazne neposúval. Snímková frekvencia bola zvolená tak, aby zohľadňovala rýchlosť objektu a zorné pole kamery. V praxi bol expozičný čas kratší ako 1 ms a snímková frekvencia nebola menšia ako 50 Hz.“, vysvetľujú vedci.

Zatiaľ čo Kozmiky sú jasnejšie ako obloha, tak Fantómy sú tmavé objekty s čiernym telom, ktoré pohlcuje žiarenie, ktoré naň dopadá. Podľa pozorovaní tieto neidentifikované lietajúce objekty boli vzhliadnuté vo výške približne 10 až 12 kilometrov, pričom ich rýchlosť pohybu dosahovala 15 km/s.

Jednoduchým vysvetlením tohto javu by mohli byť rakety alebo niečo podobné. Autori štúdie ale trvajú na tom, že povaha lietajúcich objektov „nie je jasná“. Hoci štúdia tieto lietajúce objekty nijako nestotožňuje s vojnou, tak Američania už dlhšiu dobu varujú, že niektoré UFO môžu byť špičkovým vybavením zahraničných armád, najmä Číny a Ruska.

Téma UFO sa dostala do pozornosti širokej verejnosti ešte v máji 2020, kedy americké námorníctvo zverejnilo viacero záberov, na ktorých bolo vidno neidentifikované lietajúce objekty. Dokonca Pentagon rozhodol aj o zriadení úradu, ktorý má vyšetrovať tento fenoménom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre