AppleSpravodajstvo

Apple údajne pracuje na skladateľnom zariadení: Chystá sa príchod prvého skladateľného iPhone?

Aj americký Apple má konečne vsadiť na skladateľné displeje u svojich zariadení. Prvý taký displej máme vidieť už čoskoro.

Počas posledných rokov sa elektronika neustále zväčšovala, až to používateľom nebolo príjemné. Časy, kedy sme si svoj smartfón pokojne uložili do vrecka od nohavíc, sú totiž už dávno preč. Trh s elektronickým priemyslom však túto skutočnosť reflektuje a počas posledné roky nám na trh priniesli prvé skladateľné zariadenia. Azda najväčším priekopníkom skladateľnej elektroniky je juhokórejský Samsung, ktorý nám tento rok priniesol na trh modely Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 ako niekoľkú generáciu rôznych skladateľných telefónov. Zdá sa však, že teraz sa do partie Samsungu, Xiaomi či Honoru so skladateľnými zariadeniami pridá aj americký Apple. Podľa portálu androidauthority.com totiž aj táto spoločnosť pracuje na skladateľnej elektronike.

Apple údajne pracuje na skladateľnom displeji

Najnovšie úniky odhaľujú to, že aj americký Apple sa drží trendu a vo vývoji má zariadenie, ktoré by mohlo získať skladateľný displej. Tento displej však má mať až 20″, s najväčšou pravdepodobnosťou teda nepôjde o iPhone. V každom prípade ale môže ísť o prvý krok k tomu, aby sme práve aj skladateľný iPhone mohli na trhu privítať. Späť však k pripravovanému zariadeniu, ktoré by mohlo od Applu získať skladateľný displej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa niektorých únikov by mohlo ísť o Apple MacBook, kedy pri zloženom stave by malo zariadenie 15,3″. Táto veľkosť by odpovedala väčšiemu MacBooku, ktorý by sa mohol rozšíriť a ponúknuť nám tak väčšiu pracovnú plochu. Takéto zariadenie rozhodne nie je na trhu tradičné, no predsa len sme už skladateľné notebooky mohli vidieť. Príkladom je napríklad Lenovo X1 Fold z roku 2020 alebo Asus Zenbook 17 Fold z tohto roku. Zdá sa teda, že sa chystá revolúcia nielen medzi smartfónmi, ale aj medzi notebookmi a inou elektronikou.

Skladateľné displeje sa môžu stať štandardom

Podľa našich informácií však nejde o jediné zariadenie, ktoré Apple pripravuje so skladateľným displejom. Nové skladateľné zariadenie by totiž mohlo nahradiť sériu iPad Mini, no zatiaľ o ňom nemáme veľa informácií. Pravdepodobne ale pôjde o väčší tablet, ktorý by sa po zložení vyrovnával s veľkosťou iPadov Mini. Takáto náhrada by sa mohla stať v roku 2025, no zatiaľ nemáme nič o tejto zmene potvrdené.

Po tom, čo sa do priemyslu so skladateľnými zariadeniami ponorí aj Apple, môžeme rátať s rastúcim trendom tejto technológie. Apple je totiž udávateľom trendov počas dlhých rokov, aj keď Androidy si idú taktiež vlastnou cestou. Musíme však spomenúť napríklad chvíľu, kedy z iPhonov zmizli 3.5mm jacky, pričom ich nasledovali aj Androidy. Rovnaká situácia nastala aj pri notchoch, ktoré dokázali odstrániť široké rámiky okolo displeja. Netreba zabúdať ani na odstránenie adaptérov z balenia telefónov, kedy síce výrobcovia Android „vysmiali“ Apple, no po pár mesiacoch urobili to isté.

Kúpili by ste si notebook so skladateľným displejom? Alebo ste zatiaľ verní pevným displejom aj pri telefónoch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close