AppleSpravodajstvo

Apple údajne nemá v pláne ku novým iPhonom 12 dodávať nabíjací adaptér. Zákazníci si zaň budú musieť priplatiť

Doposiaľ štandardnú výbavu ku smartfónu si budú musieť zákazníci zakúpiť zvlášť, čo rozhodne nepoteší nejedného zákazníka

Spoločnosť Apple plánuje pri tohtoročných smartfónoch zo série iPhone 12 zásadné zmeny, tvrdí renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, o ktorého vyjadreniach informoval portál MacRumors. Americký výrobca elektroniky podľa jeho slov ku tohtoročným smartfónom neplánuje dodať doposiaľ dva štandardné prvky výbavy.

Nabíjací adaptér a káblovým slúchadlám Apple odzvonilo

Nová generácia smartfónov od spoločnosti Apple podľa známeho analytika nebude v baleniach dodávaná s klasickým nabíjacím adaptérom a káblovými slúchadlami. Spoločnosť Apple sa údajne rozhodla predávať zvlášť výkonnejší 20W nabíjací adaptér, pričom doterajším štandardom boli 5W, respektíve 18W nabíjacie adaptéry.

apple iphone 12 nabijaci adapter
Zdroj: MacRumors

Apple chce podľa všetkého už v tomto roku úplne odstaviť výrobu starších a menej výkonných adaptérov, ktoré sú aj momentálne štadardným kusom výbavy nového smartfónu iPhone. Nový rýchlonabíjací 20W adaptér sa tak pre smartfóny iPhone stane akýmsi štandardom, za ktorý si však budú musieť zákazníci priplatiť.

Apple chce posilniť predaje slúchadiel AirPods

Podobným exkluzívnym „gadgetom“ budú aj slúchadlá, keďže Apple neplánuje dodávanie káblových slúchadiel spolu so samotným smartfónom. Podľa analytika tak spoločnosť Apple koná kvôli tomu, aby posilnila predaje obľúbených bezdrôtových slúchadiel AirPods.

Škrtá sa kvôli novým technologickým trendom

Prečo sa vôbec spoločnosť Apple uchýli ku takémuto kroku? Podľa spomínaného analytika tak spoločnosť Apple urobí najmä z dôvodu, že nová generácia smartfónov iPhone 12 príde s podporou najmodernejšej 5G technológie, ktorá je ešte stále drahá. Keďže výrobca nechce zvýšiť ceny svojich zariadení oproti predošlej generácii, uchýlil sa ku sťahovaniu opaskov, čo sa však nemusí pozdávať všetkým zákazníkom, ktorí by v balení smartfónu čakali viac, ako len nabíjací Lightning na USB-C kábel.

Informácie uvedené vyššie nie sú oficiálne potvrdené a ide iba o analýzu. Ich relevantnosť je však pomerne vysoká, keďže analytik Ming-Chi Kuo je vo svete značky Apple známou a uznávanou osobnosťou.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close