SpravodajstvoXiaomi

Apple s nimi pohorel, teraz to skúša Xiaomi: Budúci rok uvidíme i kompaktný model, bude však oň záujem?

Okrem amerického Apple sa do víru kompaktných smartfónov spúšťa aj Xiaomi. Budúci rok by sme tak mali vidieť vlajkový smartfón so 6.3" displejom.

Keď sa minulý rok počas predstavovania nových iPhonov predstavil i smartfón s kompaktnými rozmermi známy ako iPhone 12 mini, fanúšikovia spoločnosti šaleli. Po kompaktnom smartfóne už všetci dlho voláme, pretože dnešné veľkosti zariadení sa len ťažko zmestia do vreciek od nohavíc a problémom je i ich hmotnosť, keďže s väčšou veľkosťou sú zariadenia i ťažšie. Zariadenia od spoločnosti Apple však nezískali tak dobré ohlasy, ako sme čakali. A práve z tohto dôvodu sa spoločnosť rozhodla tento rok vydať svoj iPhone 13 mini a budúci rok túto kompaktnú verziu smartfónu už vynechať. Podľa známeho leakera Digital Chat Station sa však o prerazenie na tomto trhu pokúsi Xiaomi. Nebude vsak čínskeho giganta čakať podobný osud ako americký Apple?

Séria Xiaomi 12 prinesie kompaktný smartfón s menším displejom

Ako nás informuje známy leaker informácií, séria Xiaomi 12 by mala priniesť vlajkový smartfón s kompaktným displejom. A ako poznáme fanúšikov, okamžite sa toho chytili. Internetom teraz kolujú informácie o pripravovanom smartfóne s názvom Xiaomi 12 Mini, nevieme však, či toto bude finálnym názvom smartfónu. A keďže sa takéto niečo nepodarilo ani americkej spoločnosti Apple, dúfame, že Xiaomi získa väčší úspech.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Leaker poukazuje na model, ktorý získa približne 6.3″ displej a vlastnosti vlajkovej lode, očakávame teda prítomnosť čipsetu z radu Snapdragon 8xx. Len pre porovnanie, tohtoročný vlajkový smartfón Mi 11 získal 6.81″ displej a jeho Lite verzia zasa displej o veľkosti 6.55″. Rozdiel teda bude naozaj výrazný a takýto kompaktný model sme už dlhšie na trhu nevideli. A určite nie s vlastnosťami vlajkovej lode.

Vlajkový model dvanástej generácie bude mať čo ponúknuť

Keďže prvý model z vlajkovej série Xiaomi 12 by mal byť predstavený už v priebehu budúceho mesiaca, špecifikácie pomaly vychádzajú na povrch. Základ smartfónu bude samozrejme tvoriť čipset Snapdragon 898 a posledné informácie rozprávajú i o zostave troch snímačov s 50-megapixelmi. Chýbať nemá ani LTPO AMOLED displej schopný meniť obnovovaciu frekvenciu od 1Hz až po 120Hz.

Niektoré zdroje poukazujú napríklad na 120W nabíjanie, iné zasa na 200W nabíjanie batérie. Očakávame však, že vyšší výkon nabíjania si spoločnosť ponechá prípadne až pre jeho lepšie vybavenejších súrodencov. Predstavenie prebehne niekedy koncom decembra a veríme, že práve základný model zo série Xiaomi 12 bude prvým smartfónom so spomínaným Snapdragonom 898.

Kúpili by ste si kompaktný model s vlajkovými vlastnosťami? Alebo by ste radšej siahli po väčšej verzii? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close