Apple predstavil nový iPhone SE 2020 – 3 roky starý dizajn, najnovší procesor a pomerne dostupná cenovka

Urobí Apple s týmto smartfónom dieru do sveta? Podľa všetkého áno, keďže fanúšikovská základňa jasá už dnes

apple iphone se 2020 uvodny
Zdroj: Apple

Americká spoločnosť Apple po niekoľko ročných špekuláciách konečne oficiálne predstavila nástupcu kedysi úspešného smartfónu iPhone SE. Novinka nesie ten istý názov, no len s malým prívlastkom – 2020. Očakávaný smartfón prekvapí naozaj každého, či už fanúšika, alebo naopak úplného „hejtera“ nakusnutého jablka. Pochopiteľne, v oboch prípadoch môžme očakávať rozdielnu „emóciu“.

iPhone SE 2020 – staré balenie, nový hardvér?

apple iphone se 2020
Zdroj: Apple

Poďme sa rovno spoločne pozrieť na špecifikácie nového iPhone SE 2020. Novinka prichádza so starým známym dizajnom, ktorý sme spoznali ešte pred tromi rokmi, kedy s ním prišiel pomerne úspešný iPhone 8. Rozmerovo tak ide o pomerne kompaktný smartfón s rozmermi 138,4 x 67,7 x 7,3 mm.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S rozmerov je jasné, že smartfón nebude vybavený enormne veľkou obrazovkou, čo je v dnešnej dobe stále viac populárny trend. Budúci majitelia sa však budú musieť uskromniť nie len s menšou obrazovkou, ale aj jej zásadne horšou kvalitou. Apple sa totižto rozhodol nový iPhone SE 2020 vybaviť 4,7-palcovým Retina HD displejom, ktorý sa spolieha na technológiu LCD-IPS, pričom ponúka rozlíšenie 1334 x 750 pixelov.

iphone se 2020 3
Zdroj: Apple

Pod jeho kapotou sa však nachádza naozaj výkonný hardvér – najnovší a najvýkonnejší mobilný procesor od Apple – čip A13 Bionic, ktorý zvláda aj tie najnáročnejšie úlohy vo sfére umelej inteligencie. Bohužiaľ, veľkosť RAM nám Apple neprezradil.

Fotografická výbava do sveta smartfónov zrejme veľkú dieru nevytvorí, no so špičkovým softvérom od Apple môžme počítať s výbornými výsledkami. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza 12 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/1.8, ktorý údajne zvládne natáčanie videa v 4K rozlíšení až na 60 fps. Predná selfie kamera bude vybavená snímačom so 7 Mpx rozlíšením so svetelnosťou f/2.2, pričom by mala byť schopná natáčania Full HD videa na 30 fps.

iphone se 2020 2
Zdroj: Apple

Samozrejmosťou je najnovšia konektivita ako Apple Pay, NFC, Wi-Fi 6, LTE, či Bluetooth 5.0, ako aj prítomnosť už spomínaného domovského tlačidla so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov. Nový iPhone SE 2020 bude dostupný hneď v troch farebných, ako aj veľkostných prevedeniach a to už od 17. apríla. 

Na záver to najzaujímavejšie – cena samotného smartfónu. Tá bola v prípade 64 GB modelu stanovená na 479 eur, v prípade modelu so 128 GB úložiskom na 529 eur, pričom za najväčší 256 GB model si výrobca pýta 649 eur. Prvé smartfóny by mali byť doručené údajne už 24. apríla.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre