AppleTechnológie

Apple na zariadeniach s novým iOS 12 otvorí NFC chip pre vývojárov. Dočkáme sa konečne otvorenosti ako na Androide?

Operačný systém iOS 12 bude pre iPhone veľkou zmenou. Spoločnosť Apple chce v najnovšej verzii operačného systému iOS odomknúť NFC chip aj pre vývojárov, vďaka čomu by sa jeho využitie na týchto zariadeniach omnoho rozšírilo a opäť by sa priblížilo ku konkurenčnému Androidu.

Najväčšou hrozbou pre Apple je bezpečnosť

Zrejme každý technický nadšenec vie, že operačný systém iOS, a celkovo spoločnosť Apple, je založený na ochrane a bezpečnosti. Práve kvôli tomu sú výrobky od spoločnosti Apple ťažko prepojiteľné s ostatnými smartfónmi alebo bezdrôtovými zariadeniami. Najlepším príkladom je práve NFC čip, ktorý je na iPhonoch už dlhé roky, no nikdy si nenašiel obrovské využitie. Spoločnosť Apple ho implementovala výlučne pre vykonávanie platieb prostredníctvom brány Apple Pay, ktorá je ale dostupná iba v niektorých krajinách sveta a mnoho zákazníkov by radšej využívalo bezkontaktné služby klasických bánk, ktoré sú dostupné napríklad aj v našich končinách. Spoločnosť chce ale toto obmedzenie rázne zmeniť a podobné aplikácie budú možno onedlho sprístupnené aj pre operačný systém iOS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple sa chce posunúť za hranice bezkontaktných platieb

Spoločnosť chce v novom operačnom systéme otvoriť svoj NFC chip, vďaka čomu by otvorila brány vývojárom aplikácií. Zatiaľ nie je známe, akú voľnosť poskytne spoločnosť Apple v rámci využívania NFC čipu, no určite sa pohneme aspoň o krok ďalej. Aj keď by spoločnosť siahla po konzervatívnejšom riešení a nepodsunula by právomoci vývojárom aplikácií pre bankové spoločnosti, stále by sme mali možnosť využívania NFC čipu na otváranie dverí v hoteloch (namiesto karty), alebo by mohol byť využiteľný ako virtuálna karta pre metro a mestskú hromadnú dopravu.

Jedná sa o naozaj zaujímavú novinku a zároveň o výbornú správu pre všetkých majiteľov iPhonov. Bezkontaktné služby idú v poslednej dobe stále do popredia a sú medzi ľuďmi stále viac a viac populárne, a niet sa čomu čudovať. Odstránenie všetkých kariet z peňaženky je zrejme snom každého z nás.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (YouTube: Jonathan Morrison)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close