AppleSpravodajstvo

Apple má v najbližších dňoch plánovať odhalenie ďalšej novinky: O čo pôjde a kedy má predstavenie prebehnúť?

Objavili sa špekulácie, že Apple predstaví nový model iPhone 14 smartfónu.

O spoločnosti Apple sme už dlhšie nepočuli. Poslednými produktami, ktoré nám totiž táto americká spoločnosť predstavila, boli nové MacBooky Pro ešte v januári tohto roku. Ako však všetci dobre vieme, americký gigant vsádza skôr na kvalitu ako na kvantitu, a tak počas roka nepredstavuje veľké množstvo zariadení. Fanúšikovia spoločnosti sa tak zvyčajne môžu tešiť len na jedno predstavovanie smartfónov, ktoré prebieha spravidla v septembri. Rovnako tomu bolo aj minulý rok v septembri, odkedy sme o nových iPhonoch počuli len veľmi málo. Teraz nás však portál phonearena.com informuje o nadchádzajúcej udalosti od Applu, ktorá by sa mala spájať práve so smartfónmi.

Apple má plánovať predstaviť novú verziu iPhone

Nie, s novým iPhonom SE zatiaľ nerátajte. Posledná generácia iPhone SE 2022 sa totiž nepredávala podľa predstáv spoločnosti a je možné, že nový model z tejto odľahčenej série tak skoro nepredstaví. Namiesto toho sa má podľa nášho zdroja predstaviť nová verzia už existujúcich smartfónov iPhone 14, ktorá by mala opäť naštartovať predaje poslednej série. Nové modely od spoločnosti Apple totiž už nie sú príliš na výslní najmä po tom, čo sa v posledných týždňoch predstavili viaceré vlajkové modely spomedzi Androidov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple sa tak snaží opäť zvýšiť záujem o nové iPhony z poslednej série a zdá sa, že na ne pozornosť upriami predstavením novej farebnej verzie. Svedkami rovnakej situácie sme boli aj v roku 2021, keď sa do série iPhone 12 predstavila fialová farba. Tento rok by však pre modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus mala prísť žltá farba, ktorá by určite zaujala pozornosť fanúšikov. Zdá sa teda, že aj americký Apple sa stretáva s nižšími predajmi zariadení a snaží sa to nejako kompenzovať.

Odhalenie má prebehnúť už o pár dní

Predstavenie novej farebnej verzie smartfónov zo série iPhone 14 by malo prebehnúť v tichosti. Spájať by sa ale malo s výraznejšími reklamami, nakoľko cieľom spoločnosti je bezpochyby zaujať fanúšikov. Zatiaľ nevieme či sa počas tohto odhalenia objavia aj ďalšie zariadenia alebo pôjde len o poukázanie na novú farebnú verziu iPhonov. Podľa únikov a špekulácií by si k tomu však mal Apple vybrať dátum 8. marec, teda už o pár dní.

Žltá farba bezpochyby upúta pozornosť fanúšikov aj za predpokladu, že niektorí už kúpu nového iPhone zvažovali. Ide o nezvyčajnú a výraznú farbu, ktorú na smartfónoch len tak nevidíme. Žltú si pritom Apple osvojil už v roku 2018 a 2019 v sériách iPhone XR a iPhone 11. Podľa našich predpokladov sa tak nová farba bude týkať len modelov bez prívlastku Pro. iPhone 14 Pro, resp. Pro Max si stále držia vysoké čísla v predajoch a nebudú potrebovať „nakopnúť“ pomocou novej, žiarivej žltej farby.

Kúpili by ste si nový iPhone v žltej farbe? Alebo ste skôr zástancami klasických farieb? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close