AppleSpravodajstvo

Apple hovorí, že uvedenie nových iPhonov na trh sa oneskorí. Vieme čo za tým stojí!

Oneskorenie spustenia predaja nových zariadení potvrdil finančný riaditeľ spoločnosti Apple v nedávnom konferenčnom hovore

Predstavenie a následné spustenie predaja nových smartfónov iPhone 12 od spoločnosti Apple v mesiaci september je už dlhoročnou tradíciou výrobcu z amerického Coupertina. Rok čo rok fanúšikovia nakusnutého jablka čakajú na očakávané spustenie predajov, ktoré častokrát vyvoláva kopu eufórie, pričom ľudia dokážu čakať pred obchodmi na prvé kusy doslova celé hodiny, či noci. Tento rok však bude oproti predchádzajúcim rokom značne odlišný. Celosvetovo populárny výrobca smartfónov totižto priznal, že spustenie nových smartfónov nestíha podľa predpokladov a musí ho odložiť o „niekoľko týždňov“, informuje zahraničný portál Engadget.

Bude to po prvýkrát

I keď spoločnosť už niekoľkokrát zmeškala plánované uvedenie nových smartfónov na trh, tento rok to bude po prvýkrát, čo výrobca neuvedenie ani jeden z nových modelov počas septembra. Predošlé roky totižto výrobca nestihol predstaviť niektoré modely v septembri, no fanúšikom to „vynahradil“ aspoň predstavením niektorých iných modelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V roku 2017 to bolo napríklad oneskorenie vydania revolučného iPhone X, no jeho súrodenci iPhone 8 a iPhone 8 Plus to v septembri bezproblémovo stihli. Rok potom boli predstavené smartfóny iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, pričom septembrový dátum vydania nestihol iba posledný spomínaný iPhone XR.

Informácie o vydaní zariadení boli doposiaľ nejasné

Dátum vydania nových iPhonov doposiaľ nebol nikde spomínaný a už dlhšie sa pošuškávalo o tom, že spoločnosť Apple to tento rok jednoducho nestihne. Potvrdili to aj nedávne nie príliš jasné vyjadrenia spoločnosti Qualcomm, ktorá v internej komunikácii naznačila, že jeden z kľúčových odoberateľov 5G čipov nestíha plánované vydanie zariadení. Aj keď nepadla informácia o tom, o akého výrobcu ide dnes je jasné, že išlo práve o spoločnosť Apple.

„Ako viete, minulý rok sme začali predávať nové telefóny iPhone koncom septembra, “ uviedol v konferenčnom hovore finančný riaditeľ spoločnosti Apple, Luca Maestri. „Tento rok plánujeme, že dodávky budú k dispozícii o niekoľko týždňov neskôr.“

Čo v reči finančného riaditeľa spoločnosti Apple znamená oneskorenie o niekoľko týždňov nevieme, no predpokladá sa, že nepôjde o dramatické oneskorenie a spoločnosť zo zrejme stihne aspoň do konca októbra, prípadne začiatku novembra. Pesimistické predpovede ale naznačujú aj to, že spoločnosť to skôr ako koncom novembra nestihne a tak nám nezostáva nič iné, ako si počkať na oficiálne predstavenie nových iPhonov, kde sa zrejme dozvieme aj práve nejasné dátumy dostupnosti v jednotlivých regiónoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close