APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia WhatsApp konečne prichádza s dlho žiadanou funkciou. O akú novinku ide?

Pripojenie sa do už prebiehajúcich videohovorov bude v aplikácii WhatsApp je po dlhej dobe konečne jednoduchšie.

Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií WhatsApp konečne prichádza s funkciou, ktorú konkurenti ponúkajú už dlhé roky. Medzi zásadné muchy aplikácie totižto doteraz patrila nemožnosť pripojenia sa do už existujúceho videohovoru. Ak človek raz zmeškal videohovor, jednoduché napojenie sa do videohovoru bolo nereálne. Vďaka najnovšej funkcii však bude zložitý proces pripájania sa do zmeškaných videohovorov definitívne históriou, informuje portál Andro4all.com.

WhatsApp dobieha konkurenčné služby

Používatelia, ktorí zmeškali videohovor, museli donedávna kontaktovať pripojených účastníkov videohovoru, aby ich v rámci hovoru opätovne vytočili. Najnovšie však budú môcť omeškaní používatelia zvoliť omnoho jednoduchšiu cestu. Pri skupinových videohovoroch sa totižto objavilo tlačidlo pre napojenie sa do prebiehajúceho videohovoru. Použiť ho bude možné aj v prípade, že sa účastník hovoru odpojil, no medzičasom sa chce opäť pridať do videohovoru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sa pripojiť do existujúceho videohovoru?

Keďže na novú funkcionalitu nemusíte naraziť úplne ihneď, nižšie prikladáme aj krátky návod, ako sa do už existujúceho videohovoru v rámci aplikácie WhatsApp napojíte.

  • Otvorte aplikáciu WhatsApp a v hlavnej ponuke vo vrchnej časti aplikácie zvoľte kartu „HOVORY“.
  • Následne nájdite práve prebiehajúci skupinový hovor a kliknite naň.
  • V novej karte nájdete bližšie informácie o hovore a účastníkoch videohovoru.
  • Následne stačí ťuknúť na zelené tlačidlo s nápisom „Pripojiť sa“, prostredníctvom ktorého sa pripojíte ku už prebiehajúcemu videohovoru.
  • Podobný postup stačí využiť aj v prípade, že ste z hovoru už odišli a plánujete sa doň opätovne pripojiť.

Táto nová funkcionalita v rámci aplikácie WhatsApp určite opäť o čosi viac spríjemňuje používanie aplikácie a zároveň zjednodušuje jej používanie. I keď sa jedná o funkciu, na ktorú drvivá väčšina z nás čakala roky, nikdy nie je neskoro a pravidelní účastníci videohovor prostredníctvom služby WhatsApp jej prítomnosť ocenia. Nová funkcia je už dnes dostupná pre všetkých používateľov aplikácie WhatsApp vo všetkých kútoch sveta. Ak na svojom zariadení náhodou novú funkciu ešte neevidujete, aplikáciu stačí ručne aktualizovať prostredníctvom obchodu s aplikáciami.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close