SpravodajstvoXiaomi

AnTuTu rebríček pre máj 2021: Mi 11 Ultra na spodných priečkach, Xiaomi však nesklamalo

AnTuTu rebríček pre máj 2021 je tu a prináša niekoľko prekvapení, nájdete v hodnotení aj svojho favorita? A ktorý smartfón je najvýkonnejší?

Rebríček AnTuTu nám každý mesiac prináša poradie najvýkonnejších smartfónov vo svojej kategórii. Veľkým favoritom pri predstavovaní bol model Mi 11 Ultra od Xiaomi, ktorý nakoniec zaujal len posledné priečky prvej desiatky a „kráľa Androidov“ porazili konkurenčné smartfóny. Tento model v rebríčku za predchádzajúci mesiac ešte klesol, Xiaomi však ale úplne nesklamalo a v rebríčku mid-range smartfónov obdržalo hneď niekoľko miest. Ktoré smartfóny sa teda teraz nachádzajú v rebríčku? A ktorý smartfón je aktuálne najvýkonnejším? Pozrite sa na hodnotenie benchmarku AnTuTu za máj 2021!

AnTuTu hodnotenie vlajkových lodí

Hodnotenie vlajkových lodí podľa AnTuTu dopadlo presne tak, ako sme očakávali. Po nízkom umiestnení Mi 11 Ultra z minulého mesiaca smartfón len spadol v rebríčku. Udržal sa tak len na nízkom desiatom mieste. Len kúsok nad ním sa umiestnila novinka s názvom Realme GT a ak pôjdeme smerom k prvej priečke, tak na siedmom mieste sa umiestnil Asus ROG Phone 5, nad ním OnePlus 9, IQOO 7, Vivo X60 Pro a tesne pred bránami top trojky sa umiestnil OPPO Find X3 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostávame sa teda k trojici najlepších smartfónov za toto obdobie, kedy bronzovú medailu získava OnePlus 9 Pro. Druhé miesto zastáva herný Red Magic 6 Pro a prvenstvo znovu obhajuje Black Shark 4 Pro od Xiaomi. Treba dodať, že všetky smartfóny z rebríčku poháňa čipset Snapdragon 888, nie je teda pochýb, ktorý čipset na trhu je najvýkonnejší.

AnTuTu máj 2021
Zdroj: AnTuTu

V high-end smartfónoch kraľuje Xiaomi

Keď sme však na začiatku avizovali, že Xiaomi sa i napriek neúspechu vrcholného Mi 11 Ultra darilo, narážali sme najmä na hodnotenie AnTuTu pre high-end triedu. Tu Xiaomi obsadilo až 4 priečky z desiatich. Na prvom mieste sa usadil Mi 11 Lite 5G s 5nm čipsetom Snapdragon 780G. Za ním sa nachádza i čínsky Redmi 10X 5G, ôsmu priečku obsádza Redmi Note 9 Pro 5G a desiatu zasa základný Redmi Note 9 5G.

AnTuTu máj 2021 high-end
Zdroj: AnTuTu

Nie je pochýb, že Xiaomi to so strednou triedou vie. Veď práve smartfóny s nižšou cenou preslávili spoločnosť a AnTuTu rebríček to len potvrdzuje. Našli ste na zozname svojho favorita? Alebo ste očakávali iné poradie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close