AnTuTu porovnalo výkonnosť procesorov od Qualcommu, Samsungu, Huaweiu a MediaTeku. Ako dopadol Váš procesor?

Pozrite si výkonnosť jednotlivých procesorov porovnanú medzi sebou

AnTuTu_benchamrk
Zdroj: Vosveteit.sk

Mnohokrát Vám prinášame rôzne rebríčky výkonnosti, v rámci ktorých porovnávame výkon jednotlivých smartfónov. Tentokrát by sme radi poukázali na ďalší zaujímavý rebríček, ktorý si pre nás pripravila známa benchmarková služba AnTuTu.

Ktorý procesor je najvýkonnejším?

Rebríček nižšie poukazuje nie na výkonnosť jednotlivých modelov smartfónov, ale na jednotlivé čipy, ktoré poháňajú naše mobilné telefóny. Infografika je vcelku zaujímavou a to z dôvodu, že porovnáva výkonnosť jednotlivých procesorov, ktoré zaraďuje na škále od 0 do 40 bodov. Jednotlivé kategórie sú po tom  medzi sebou odstupňované 5-bodovou škálou. Používatelia tak môže pomocou tejto infografiky rýchlo porovnať výkonnosť jednotlivých procesorov  a zaradiť ich do výkonnostnej kategórie bez toho, aby museli o nich študovať viac informácií. Nižšie môžete vidieť procesory spoločností Qualcomm, Samsung, Huawei a MediaTek (pozn. redakcie: obrázok je potrebné otvoriť v novej karte, aby bol náhľad dobre viditeľným alebo pomocou tohto odkazu na novej karte).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň treba však dodať, že na na konečný výkon zariadenia vplývajú aj ďalšie parametre. Napríklad veľkosť operačnej pamäte (3GB/4GB,…) vrátane typu zbernice (napr. LPDDR4/LPDDR5,..), typ úložného priestoru (napr. UFS 2.1/UFS 3.0,..) a v neposlednom rade aj optimalizácia systému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre