Spravodajstvo

Antivaxerka Nikol sa na internete pochválila, ako „vybabrala“ so systémom. Teraz je hrozí pokuta

Antivaxerka Nikol na sociálnej sieti Facebook zdieľala svoj „hrdinský čin“, ako si odmietla nasadiť rúško a ako vybabrala so systémom. Hrozí jej pokuta.

Aktuálna pandémia COVID-19, ktorá trápi značnú časť Zeme, rozdelila ľudí na dve veľké skupiny. Prvá skupina sa snaží dodržiavať vládne opatrenia a odporúčania a to aspoň čiastočne, ak nie v plnej miere, aby sme predišli ďalšej katastrofe, a druhá časť ľudí je k aktuálnej situácii vo veľkej miere ľahostajná. V súčasnosti najefektívnejšími zbraňami, ktoré máme v boji s pandémiou, sú očkovanie, rúška a samozrejme, ľudská zodpovednosť a ohľaduplnosť k svojmu okoliu.

Zatiaľ, čo v mnohých prípadoch sa dá akceptovať, že ľudia odmietajú očkovanie a to bez ohľadu na dôvod, tak ľudská ľahostajnosť k svojmu okoliu a nezodpovednosť, či sebeckosť, je už otáznou. To je aj prípad Nikol, ktorá sa na sociálnej sieti Facebook pochválila „počinom“, ako to „natrela“ spolucestujúcim vo verejnej doprave.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nikol sa priznala k priestupku v „priamom prenose“, hrozí jej pokuta

Polícia SR prostredníctvom stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozornila na Nikol, ktorá hovorí o tom, ako si v autobuse odmietla nasadiť rúško pričom pán, ktorý ju na to upozorňoval, si ju odfotil. Nikol následne pána zachytila na kameru a poprosila svojich priateľov na sociálnej sieti, že by to chcela riešiť s políciou. Zároveň vyzvala používateľov, aby tento status zdieľali, aby  „tento humus v ľudskej podobe“, videlo čo najviac ľudí. V závere dodala, že je šťastná, že sa nenechala vytočiť a podriadiť sa. 

Antivaxerka Nikol sa pochvalila na Facebooku
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR (Facebook)

Polícia SR „jej výzvu“ akceptovala a status ďalej zdieľala a vyzvala svedkov incidentu, aby sa prihlásili. Urobila tak z dôvodu, že Nikol sa dopustila priestupku a hrozí jej za jej správanie pokuta.

„Tak tomuto sa povie gól do vlastnej bránky. Priznať sa k porušeniu mimoriadnych opatrení je jedna vec, ale ešte k tomu verejným spôsobom pre celé Slovensko, tak to už je osobitná kategória. Mimoriadne opatrenia sú platné, slovo nulitné už dávno nie je v móde. Kto ich považuje za hoax, tvrdí hoax, a preto aj tento prípad uverejňujeme na tejto stránke.

VÝZVA PRE SVEDKOV V súvislosti s touto udalosťou vyzývame svedkov konania autorky videa, aby celú skutočnosť oznámili miestne príslušnému regionálnemu Úradu verejného zdravotníctva, ktorý spracováva podnety verejnosti ex-post, teda po spáchaní priestupku.“ píše polícia na svojej oficiálnej Facebook stránke.

Ako hodnotíte správanie Nikol? Je podľa vás cez čiaru, alebo bolo na mieste?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close