Anonymous zverejnili menný zoznam 600 ľudí, o ktorom hovoria, že ide o dôstojníkov FSB. Hackli aj ďalšie ruské firmy

Hackerský kolektív Anonymous hackol viacero ruských firiem a zároveň zverejnil menný zoznam 600 ľudí, o ktorom hovorí, že ide o dôstojníkov FSB.

Anonymous Vladimir Putin
Zdroj: Anonymous (Twitter), flickr.com (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑFo)

Hackeri z Anonymous idú na plné obrátky. Posledné dni sme mohli počuť o viacerých kybernetických útokoch namierených voči Rusku s cieľom dopomôcť ochromiť schopnosť Ruska viesť vojnu na Ukrajine. Jedným z útokov, ktorý vyčnieval, bol kybernetický útok na ruskú banku JSC Bank PSCB, ktorá je známou hlavne tým, že ju využívajú miestni oligarchovia. Anonymous uviedli, že v priebehu najbližších dní môžeme očakávať zverejnenie približne 800 GB dát.

Z kybernetickými útokmi na Rusko sa roztrhlo vrece

Mohlo by sa zdať, že potom, ako hackeri napadnú banku, tak si dajú oddych. Opak je pravdou. Hackerský kolektív najnovšie hlási ďalšie kybernetické útoky. Anonymous najnovšia hovoria, že sa im podarilo vniknúť do serverov spoločnosti Gazregion. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide stavebnú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výstavbu plynovodov. Medzi hlavných klientov spoločnosti patrí napríklad koncern Gazprom. Celkovo hackeri zverejnili 222 GB dát, najmä e-mailovú komunikáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Gazregion nie je však jedinou spoločnosťou z ťažobného priemyslu, ktorá bola napadnutá. Anonymous ďalej zverejnili takmer 90 tisíc e-mailových správ (približne 107 GB dát) zo serverov Neocom Geoservice. Ide o spoločnosť, ktorá sa zameriava na vyhľadávanie ropy, či plynu.

Hackeri zároveň poukazujú aj na únik e-mailové komunikácie zo spoločnosti ssk-gaz[.]ru/sgm-gaz[.]ru. Ide o dcérsku spoločnosť Gazpromu, najväčšieho producenta plynu na svete a najväčšej spoločnosti v Rusku. Na verejnosť vyplávalo viac ako 100 tisíc e-mailových správ, ktoré sú dostupné prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Hackeri hovoria, že ide o menný zoznam dôstojníkov FSB

Hackerský kolektív PuckArks, ktorý sa hlási ku hodnotám Anonymous ďalej zverejnil menný zoznam viac ako 600 dôstojníkov FSB (Ruskej tajnej služby) z Moskvy, Boľšaja a Lubjanky. Zoznam obsahuje okrem mien dôstojníkov aj ďalšie citlivé údaje. Druhým dychom ale treba uviesť, že aktuálne nie je možné dôveryhodne overiť pravosť týchto informácií. V každom prípade, zverejnený menný zoznam dôstojníkov je dostupný prostredníctvom serverov ghostbin.com.

Hackeri okrem iného uviedli, že sa im podarilo nabúrať do serverov spravodajského portálu rzd-partner.ru. Ďalej hovoria, že v priebehu najbližších dní zverejnia dáta, ku ktorým sa dostali.

Anonymous zároveň presmerovali stránku MyAirlines.ru na vyhľadávač Google. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o veľkú ruskú platformu, ktorá slúži na vytváranie rezervácií pre lety. Stránka je presmerovanou do týchto chvíľ.

Mimochodom, hackeri v sobotu znefunkčnili ruský systém Platon, ktorý slúži na výber poplatkov za využívanie diaľničnej sieti. Do týchto chvíľ je služba stále nedostupnou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre