Spravodajstvo

Anonymous zverejnili ďalšie citlivé dokumenty. Tentokrát hackli ruskú spoločnosť MashOil

Hackeri z Anonymous sa nabúrali do systémov spoločnosti MashOil.

Neutíchajúci vojnový konflikt na Ukrajine nenechal bez odozvy ani hackerskú skupinu Anonymous. Tá nás od začiatku invázie informuje o rôznych hackerských útokoch namierených na Rusko, ktorých cieľom je pomôcť Ukrajincom na kybernetickom fronte.

V posledných dňoch môžeme o hackeroch čítať oveľa viac správ ako pominulé dni. Dôvodom sú významné kybernetické útoky, ako je napríklad nabúranie sa do systémov Ruskej národnej banky, či spoločnosti VGTRK. Pre tých, ktorí nevedia, tak VGTRK je jedna z najväčších mediálnych spoločností v krajine, ktorá prevádzkuje viacero významných televízií, či rádií. Rovnako ide o spoločnosť, ktorej sa neštíti šíriť prokremeľskú propagandu.

Anonymous hackli MashOil

Hackerská skupina najnovší hlási, že hackli spoločnosť MashOil. Ide o firmu so sídlom v Moskve a známou je najmä vďaka navrhovaniu, výrobe, ale aj údržbe zariadení, ktoré sú využívané v ťažobnom a frakčnom priemysle. Anonymous hovorí, že sa im podarilo získať takmer 140-tisícov e-mailových správ, ktoré sú aktuálne dostupné prostredníctvom torrentov. Rovnako dodávajú, že získali prístup k dátam, ktorých veľkosť je 110 GB.

 

Dovoľte nám, dať vám zároveň do pozornosti dokument, ktorý v priebehu včerajšieho dňa zverejnili hackeri tvrdiac, že ide o objednávku ruského Ministerstva obrany, ktorej predmetom je vytvorenie mediálnych výstupov, ktoré diskreditujú ukrajinskú armádu. V súvislosti s touto témou je však potrebné uviesť, že aktuálne nie sme schopní overiť pravosť dokumentu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close