BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous znemožňujú Putinov režim a jeho inštitúcie čoraz viac. Hackeri hlásia ďalšie úspešné kybernetické útoky

Hackeri z Anonymous s útokmi neprestávajú. Hovoria, že ak Rusko nestiahne vojakov z Ukrajiny, tak ich ešte viac zintenzívnia.

Hackerský kolektív Anonymous dva dni dozadu oznámil, že sa mu podarilo nabúrať do serverov viacerých ruských štátnych inštitúcií na čele s ruským Ministerstvom kultúry. Ide o úrad, ktorý zodpovedné za štátnu politiku v oblasti umenia, kinematografie, archívov, autorských práv, kultúrneho dedičstva a cenzúry. Z ministerstva uniklo na verejnosť viac ako 446 GB dát.

Hackeri opäť udreli: Nabúrali sa do ďalších inštitúcií a stránok

Zdá sa, že útoky hackerov aj naďalej pretrvávajú a nebude ich do budúcna ubúdať. Najnovšie hlásia, že znefunkčnili stránku economy.gov.ru.

„Anonymous útočia na webovú stránku ministerstva pre hospodársku súťaž, energetickú efektívnosť, ekológiu a ekonomiku ruskej vlády.“ píšu hackeri v publikovanom statuse nižšie.

Mimochodom, internetová stránka ministerstva hospodárstva je do týchto chvíľ nefunkčnou.

Útok vyššie ale nie je jediným, ktorý hackeri podnikli v posledných hodinách, či dňoch. Hackeri znefunkčnili aj stránku Ruskej pravoslávnej cirkvi, ktorá podporila „špeciálnu vojenskú operáciu“. Okrem iného zverejnili takmer 60-tisíc e-mailových správ, ktoré mali byť schované pred očami verejnosti.

Ďalší pridružený hackerský kolektív ku skupine Anonymous vystupujúco pod pseudonymom @v0g3lSec, nedávno zverejnil 108 MB dát, ktoré sa im podarilo vydolovať zo serverov Ruskej vesmírnej agentúry. Mimochodom, nejde o jediný útok hackerov na Roskosmos. Podobné útoky realizovali aj v minulosti.

Hackerom sa ďalej podarilo nabúrať aj do serverov Odboru školstva správy mestskej časti Strezhevoy, z ktorého uniklo viac ako 250-tisíc e-mailových správ. Hackeri hovoria, že celkovo získali 221 GB dát, ktoré sú dostupné prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Zdá sa, že útoky hackerov sa plynúcim časom budú už len stupňovať. Ako hackeri oznámili, tak kým Rusko nestiahne vojakov z Ukrajiny, tak kybernetické útoky budú pokračovať a budú čoraz intenzívnejšie.

Mimochodom, Anonymous nedávno oznámili, že sa nabúrali do interného kamerového systému Kremľa. Jedným z ďalších útokov, ktoré ukázal technickú neodbornosť úradov, bol kybernetický útok na federálny transportný úrad, Rosaviatsia. Tento útok sa dostal do širokej pozornosti médií najmä v dôsledku toho, že dáta, ktoré hackeri vymazali zo serverov úradu, neboli zálohované. Netreba zabúdať ani na kybernetický útok na Ruskú centrálnu banku, či na štátom vlastnenú mediálnu spoločnosť VTGR, ktorá prevádzkuje napríklad tlačovú agentúru Sputnik, či televízny kanál Rossiya 1. Druhý menovaný útok odhalil, že Kremeľ dlhodobo a systematicky ovplyvňuje politický obsah v médiách.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close